KARADENİZ FIKRALARI

Sesli Karadeniz Fıkraları için tıklayın

Paraşütçü Temel

TEMEL
NATO'da havacı olarak askerliğini yapıyormuş. Komutan askerlere paraşütle nasıl atlanacağını öğretmiş;
- Uçaktan atlayınca birinci ipi çekeceksiniz. Paraşüt açılmaz ise ikinci ipi çekeceksiniz. Yine açılmadı, o zaman Meryem Ana'ya dua edeceksiniz.
Temel uçaktan atlar. Birinci ipi çeker paraşüt açılmaz, ikinci ipi çeker yine açılmaz. O sırada yere yavaş yavaş süzülen komutanının yanından geçerken sorar;
- Komutanım, komutanım.. O karinin adi neydi?

Teravih namazı

KARADENİZLİ bir ailedeki bey, son zamanlarda camiye gidip namaz kılmaya başlar. Bildiği, sadece günlük kılınan namazlardır, yani; sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı namazlarıdır. Belli rekatlardır. O zamana kadar da ramazandaki teravih namazına hiç gitmemiştir. Ramazan günü küçük oğlunu da camiye götürüp namaz kıldırmak ister ve birlikte teravih namazına giderler. 'Saf'a durup namaza başlarlar. Çocuk babasına bakarak onun gibi yatıp kalkmaya başlar. Normal rekatlarda kılınan süre bitmiştir ama herkes devam eder. Etraflarına bakarlar herkes devam ediyor, baba oğul da devam eder. Baba bilmez ki yatsı namazı ve teravinin birlikte 33 rekat olduğunu. Normal en fazla 12 rekatta bitmesi icap eden namaz uzayıp gidiyor. Bir ara zaman bulup, ceketini çıkartıp oğluna verir ve; "Git oğlum annene haber ver, merak etmesin, iş iddiaya bindi babam eve geç gelecek dersin" der

OSURUK

Temel'in kötü huylarindan biri de her sabah uyanir uyanmaz, gök gürültüsü kadar yüksek sesle gaz çikartmakmis. Karisi Fadime de bu densizlige pek içerler, -'Cözü çikasu heruf, ha pir sabah şoyle fosururken, tüm pagursaklarun donuna dökülsun da cör cünunu' dermis.

Derken, Kurban bayraminin ikinci sabahi, Fadime mutfakta kurban etlerini ayiklarken ve Temel hâlâ uyurken, Temel'i yola getirme niyetiyle, bir gün önce kurban olarak kestikleri koçun barsaklarini  toparlayip bir güzelce Temel'in donunun içine koymus! Az sonra Temel uyaninca, adeti üzere, keyifle ve gök gümbürtüsü timsali, gaz atinca bir de bakmis ki tüm barsaklari donunun içinde. Saskinlik ve korku ile rengi benzi atmis akli uçup gitmis.

Temel, bir muddet sonra kendine gelmis, kalkip tuvalete gitmis. Epey zaman sonra, sararmis yüzünden soguk terler damlayarak bitap yorgun bir halde mutfaga gelen Temel; -'Haçan dedigun oldi be Fadime, fosururken tüm pagirsaklarum donuma döküldu da' dediginde, Fadime: -'Oh olsun, ama pagirsaklarun çikarken canun da pek yanmistur be Temel'im' diyerekten gönlünü almaya çalisirken; Temel yanitlamis hemen : -'Yok be Fadime, ha çikarken acumadi da, geri sokarken az kalsun ceberiydum'....

Telsiz Telefon

Temel bilim adamı iken bir arkeoloji araştırmaları konferansına davet edilir. Amerikalılar anlatmaya başlar:
- Biz ülkemizde yaptığımız kazılarda 25 metre aşağıya indik ve telefon kabloları bulduk. Öyleyse bizim atalarımız asırlar önce telefon kullanmışlardır.
Sıra Türkiye'ye gelir ve Temel başlar anlatmaya:
- Biz ülkemizde yaptığımız kazılarda 50 metre aşağıya indik ama hiçbir şey bulamadık. Öyleyse bizim atalarımız telsiz telefon kullanmışlardır.

Tren

Temel ve iki arkadaşı İstanbul'dan Trabzon'a gitmek üzere tren garına giderler. İlk Trabzon treni 1 saat sonradır, bileti alırlar. Ne yapalım bir saat diye düşünürken yemeğe gitmeye karar verirler. Yemekte sohbet, muhabbet saate bir bakarlar ki 1 saati geçmiş. Hemen koşarlar tren garına ama tren gitmiş. Yine bilet alırlar 1 saat sonrası için. Ne yapalım vakti nasıl geçirelim derken kahveye giderler. Çaylar kahveler sohbetler uzar da uzar ve saate baktıklarında 1 saat olmasına 5 dakika vardır. Hemen koşarlar gara ama trene yetişemezler. Gişeye gidip sorarlar yine Trabzon'a gidecek tren var mı diye.
Gişedeki adam:
- Bakın bu son tren eğer bunuza kaçırırsanız Trabzon'a buğun dönemezsiniz der.
Bileti alırlar. Ama yine sıkılmışlardır; ne yapalım derken pastaneye gitmeye karar vermişler. Pastalar, kekler, çörekler muhabbet derken saate bir bakmışlar ki 1 saat olmak üzere hemen koşmuşlar gara. Tren yeni hareket ediyor, içlerinden biri uzun ilk vagonu yakalamış, diğeri orta boylu son vagona tutmuş. Tren gitmiş,Temel oturmuş yere başlamış gülmeye. Gişe memuru yanına gelmiş.
- Sen ne garip adamsın. 3 tren kaçırdın, arkadaşların gitti, sen kaldın, ağlayacağına gülüyorsun be adam.
Temel :
- Uy hemşerum onlar beni geçirmeye geldi da ben ona güleyrum.

El işareti

Bir gün temel bir minübüse durması için işaret etmiş soför ellerini havaya kaldırıp tüm parmaklarını oynatarak  "çok kalabalık"  demiş.
Temelde baş parmağını işaret ve orta parmağının arsına sokmuş. Şoför kızmış ve aşağı inmiş
-Sen ne kadar terbiyesiz adamsın demiş.
Temel "asıl sen ne kadar terbiyesizsin bana böle böle yaptın" demiş. Şoför "ben sana kalabalık" dedim diye yanıt vermiş. Bunun üzerine temel
-E bende beni araya sıkıştırırsın diyordum

JAPON İLE TEMEL !

Japon'u biri Rize'de bir kahveye girmis ve herkese kafa tutmus: - Var mi aranizda delikanli, varsa ciksin disari! .Tahmin edeceginiz uzere Temel kapiya dogru yurumus. - Cikiyorum ulan, gorelim bakalim erkekligini!

Birkac dakika sonra Temel agzi burnu dagilmis kahveye geri donmus. Pesinden de Japon kasilarak iceri girmis. Temel'i gosterek soylenmis: - Kore - Teakwon Do!

Ertesi gun Japon yine gelmis. Yine meydan okuma. Yine Temel'den rest. Ve birkac dakika sonra kapida yine agzi burnu dagilmis bir Temel! Ve pesinden kasilarak yaptigi oyunu aciklayan Japon: - Cin - Kung Fu!

Ertesi gun yine ayni hikaye: dayak yemekten ayakta duramaz hale gelmis Temel ve hergun degisik bir stil kullanan Japon: - Japon - Karate!

Ve bir sonraki gun Japon yine kahveye gelip, yine herkese kafa tutmus. Japonun restini goren yine Temel olmus. Birkac dakika sonra herkes surati dagilmis bir Temel beklerken bu defa Japon her tarafi kanlar icinde kapida belirmis! Temel de hemen arkasindan gelmis, Japon'u gosterek gulumsemis: - Toyota - Kriko! :)))

... Hiro$ima 45 ... Cernobil 86 ... Windows 95

OTO YARIŞI :)

Temel bi gun otobanda, Anadol marka arabasiyla gidiyormus. Aksilik bu ya; arabanin arizalanacagi tutmus. Ne yapsin ? Caresizce cekmis emniyet seridine ve beklemeye baslamis.Epey bi sure bekledikten sonra gurultuyle, bir arabanin hemen yaninda durdugunu gormus. Son model bir FERRARI ve icinde garnd tuvalet, kara gunes gozluklu,saclari joleli,trasli ve kisacasi varlikli ve cok zengin oldugu her halinden belli olan bi adam hafifce egilerek seslenmis;

- Hemserim ! istersen otobanin sonuna kadar seni yedege alip cekiim.!

caresiz Temel elbette kabul etmis.Baglantilari yapmislar ve son kontrolleri de yaptiktan sonra zengin surucu;

-Arkadas bak, ben de hiz hastaligi vardir,eger dalginlikla hizimi arttirirsam sen arkadan selektor yaparsin ben de yavaslarim olur mu? demis. Temel buna anlam verememis ama yinede Peki ! demis.

Nihayet yola koyulmuslar.Onde FERRARI ve arkasinda ANADOL bir sure sakince yol almislar. Ama bi sure sonra da Temel adamin neden bahsettigini anlamis. 60 km/h.....80km/h.....120km/h.....150km/h derken Temel bakmis olacak gibi degil. Direksiyon zangirdamaya motordan boguk sesler gelmeye baslayinca Hemen hatirlamis ve ondeki surucuye selektor yapmaya baslamis.Selektoru farkeden surucu de durumu anlayip yavaslamis. 150km/h....120km/h.....60km/h. Ancak gel zaman git zaman bi sure sonra ondeki surucu yine kendini kaptirip hizlnmaya baslayinca Temel bu sefer atik davranmis ve malum .Bu olay birkac defa daha tekerrur etmis.Uzun bi sure sakince yol almislar.Ta ki buyuk bir gurultuyle Temelin yanindan gecip ondeki FERRARI`nin yanina yanasan son model LHAMBORGINI`nin soforu FERRARI`nin soforune kapkara gozluklerinin uzerinden bakip;

-Kapisalim mi Moruk! 140 km ilerideki benzinciye son varan ilk gelenin deposunu fuller. Ne dersin ?

FERRARI`nin surucusu;

-Pekala, paralari hazirla. Cunki kaybeden sen olacaksin....demis ve baslamislar yarisa ; 80km/h....120km/h.....200km/h....280km/h....

Tam bu sirada helikopter ile otobanin uzerinde trafik denetleme devriyesi gorevini yapmakta olan Dursun durumu farkeder ve eline telsizi alarak su mesaji gecer...

Alo...Alo.. Breykk...Ucan Hamsi`den tum ekiplere...

Su anda otoyolun 85. mevkiinde seyir halinde olan uc araba otoban emniyetini bozacak sekilde asiri hiz yapii... Arabalari tanimliyorum...

FERRARI-LHAMBORGINI-ANADOL....

FERRARI ile LHAMBORGINI kapışıyı, Arkadan ANADOL gecmek icin yol istii

VAMPİRLER

Ingiliz vampir, FransIz vampir, bir de Laz Vampir gecenin kor karanlIgInda ucmaktalardI.

Cok acIktIgInI sezinleyen Ingiliz vampir pike yaptI ve a$agI dogru suzuldu. Birkac dakika sonra agzI kan icinde geri dondu.

"A$agIda bir agIl vardI. 20-30 inegin kanInI emdim. Nefisti."

Bir sure sonra FransIz vampir de pike yaparak a$agI suzuldu. Geri dondugunde agzI yuzu kan icindeydi. Ingilize bakarak,

- Hani senin az once girdigin agIl vardI ya... - Evet.. - Onun yanInda bir ahIr vardI, gordun mu? - Evet gordum. - i$te orada en azIndan 40 tane atIn kanInI emdim. Nefisti.

Bu konu$malar sonucunda tabii Laz vampirin de canI beslenmek istiyordu. O da pike yaptI, suzuum suzum suzuldu.

Aradan 5 dakika gecti, Laz vampir her yeri kan icinde geldi... Onun bu hali digerlerinin, muthi$ bir ziyafet cektigini du$unmelerine neden oldu.

Tabii oldukca meraklanmI$tI Ingiliz ve FransIz vampirler...

- Eee? NasIldI? - Ula u$aklar, hacan a$agUda pir agIl vardI daa, gordinuz mu? - Eveet, gorduk. - Hacan onun yaninda da pir ahur vardI daa, oni da gordinuz mu? - Eveet, gorduk. - Hacan o ahurun yaninda da pir elektruk diregu vardI daa, oni da gordinuz mu? - Eveet, gorduk. - Hacan pen oni gormedum daa..

PİLOT OLMAK !

Temel ile Cemal pilot olmaya karar vermisler.Bu amacla kursu bitirip diplomalarini almislar.Ve ilk seferlerini yapmak uzere ucakla havalanmislar. Inise gececekleri sirada Temel, Cemal'e donup: - Simdi kuleden haber geldi..Bu hava limaninin pisti oldukca kisaymis. Bu yuzden tekerlekler yere deger degmez, frenlere sonuna kadar asil ki, pistin disina cikmayalim, demis.

Az sonra inise gecmisler.Tekerlekler yere deger degmez, Cemal frenlere asilmis.Ucak kil payi pistten cikmadan durmus.Temel alnindaki terleri silerken Cemal'e donup:

- Bu ne bicim pist? 50 metrelik yerde ucak durur mu? Cemal basini iki yana sallayip cevaplamis:

- Haklisin Temel..Bir de su yanlara baksana..Eni de en az 10 km. var....

Fitil Tedavisi
Temel ishal olmuş, gittiği doktor da "günde iki defa fitil" vermiş.
Temel fitilin asıl kullanım şeklinden habersiz olduğundan, hap gibi yutmuş, ve tabii ki daha kötü olmuş.
İkinci defa gittiği doktor ona günde üç defa fitil vermiş, Temel daha kötü olup da doktora üçüncü defa gidince doktor şüphelenip sormuş:
"Siz yoksa bu fitilleri hap gibi yutuyor musunuz?"
Temel kızmış, "Yok, bi tarafıma sokuyorum."
OYNAMAYIRUM :)

İngiliz "Golf için bir sopa, bir top ve bir delik gerekir.
Bende bir sopa var." demis.
Fransiz "Bende de bir top var." demis.
Temel; biraz düsünmüs "Ben oynamiyorum." demiş.

Iki Karadeniz takimi: Ordu sporla Sinop maç yapiyorlarmis. O esnada stadin yanindan bir tren geçiyormus. Sinoplular trenin düdüğünü hakemin bitti düdügü zannetmisler. Ve sahayi terk etmişler. Kalan 85 dakikada Ordu spor da gol atamayinca maç 0-0 berabere bitmis.
SİFONU ÇEKMEYİN !!
Temel Dallas'daki kuzeni Dursun'u gormeye gitmis. Dursun Temel'i havaalaninda karsilamis. Beraberce disari cikmislar.Temel bir bakmis 10 metre boyunda bir limuzin! "Uyyy, amma buyuk bu,da!"

Dursun hafifce gulmus. "Temelim burasi Amerika! Bura da her birseybuyuk!" Yola cikmislar, Dursun'un ciftliginin kapisindan iceri girmisler. Git git birturlu eve varmiyorlar. Temel saskinlik icinde: "Uyy, amma da buyuk ciftlik daaa!"

Dursun gene hafifce gulmus. "Temelim burasi Amerika! Burada herbirseybuyuk!"Neyse, aksam olmus, yemek salonuna gecmisler. Salonun ortasinda kocaman birmasa Bir ucunda Temel bir ucunda Dursun.

Temel Dursun'u taa uzaktan zorseciyor. "Uyy!" diye baaarmis. "amma buyuk masa, da! " Dursun'un sesi gelmis"Temelim burasi Amerika! Burada her birsey buyuk!" Yemekten sonra Temel'in tuvalete gitmesi gerekmis.

Dursun:"Temelim, alt kata in, soldan ucuncu kapi" diye tarif etmis.Temel alt kata inmis ama sol yerine sağdan ucuncu kapiya girmis.Orasi evin havuzunun oldugu yermis.Her yer karanlik oldugu icin Temel elektrik dugmesini ararken havuza düsmüş.

Can havliyle baaarmaya baslamis: "Sifonu çekmeyiiin!! Sifonu çekmeyiiin!"

TEMEL DOKTORDA !
Temel bir gün doktota gitmiş.Demişki:
-Doktor bey bende son günlerde unutganlık başladı.
Doktor sormuş:-Genellikle ne zaman oluyor?
Temel:-Ne ne zaman oluyor?
Kemal iki tane piyango bileti almış. Temel bunu görünce çok kızmış,
- Ula Çemal, Niye içi tane altun? Puyük ikramiye pi tane.
Laza karayollarini boyama isi vermisler. Laz baslamis çalismaya. Ilk gün tam 200 metre boyamis. Ikinci gün 100 metre, üçüncü gün 50 metre. Artik dördüncü gün 10 metre boyayinca amiri Lazi çagirmis: Hayirdir evladim iyi çalisiyordun ? Ben yine iyi çalisiyorum. Iyi ama dün 50 metre bugün de 10 metre boyamissin. E.haliyle. Ilk günlerde boya kovasina gidip gelmek kolaydi, sonralari çok vakit almaya basladi.
Alaska'da bir bardan içeri iki Laz girmisler ve içki söylemisler.Bir sure sonra bir tanesi barmene :
Buralarda siyah kadin bulunur mu ?
Hayir, bulunmaz elbet. Peki buralarda siyah beyaz kadin bulunur mu ?
Bulunmaz tabi .Bunun üzerine Laz arkadasina döner:: Sanirim dün gece iki penguenleydik.

Fadime kumar oynuyormuş. Temel de arada sırada gidip soruyormuş:
-Nasil gidiyor kanaryam?
-Kaybediyorum.
Bir müddet sonra yine: -Nasıl gidiyor güvercinim?
-Kaybediyorum
Konuşma bülbülüm, serçem diye devam edince Cemal sormuş, "Neden karına hep kus isimleriyle hitap ediyorsun?" "-Bu kadar kişinin içinde
kuş beyinli diyemem ya!" diye fısıldamış Temel.

Temel' e evliliği sormuşlar:
Önce CAN CANA,
Sonra YAN YANA,
Taha sonra CÖT CÖTE,
En sonunda CIT ÖTE!

Trabzon'un bir köyü,Temel ile sevgilisi Fadime evleniyorlar.Davullar çalinmis, horon tepilmis, yemekler yenmis ve gecenin sonlarinadogru köyün ihtiyar heyeti Temel'i yanlarinaçekerek namus dersi vermeye baslamislar.
Ve en sonunda demisler ki, eger Fadime kiz çikarsa sabah ezanina dogru pencereden havaya üç el ates et. Et ki biz de köyümüzün namusuna leke gelmemis oldugunu bilelim.Temel onayladiktan sonra sirtina vurulan yumruklarla evine girmis. Sabah olmus ve ezan okunmadan önce Temel'in evinden üç el silah sesi gelmis.

Köy halki tamam demis bir problem yok. Herkes gündelik hayatina dönmüs. Ertesi sabah yine ezan vaktine dogru yine üç el silah sesi. Bu sefer köylüler sasirmis ve kosmuslar Temel'in evine . Fadime yerde kanlar içinde yatiyor. Ya n'oldu sorulari yükselirken Temel çok sinirli: - Dün kiz çikmisti, bu gün çikmadi. Ben de furdim orospuyi.

GRUP SEX
Bir gün Tursun arkadasi Temel'a sormus..
-Ula Temel, 3'lü sexten hoslanirmisun?
Temel :
-Evet, en sevdigim fantazimdur da.
Tursun:
-İyi o zaman, acele eve yetiş..
ÇÜKÜ YOK :)
Bir Alman, bir ingiliz, bir Laz barda oturmuş bir yandan içip, bir yandan karılarının aptallığı konusunda sohbet ediyorlarmış. Alman demiş ki:
"Benim karım Helga o kadar aptal ki geçen gün ucuzluk var diye marketten 300 Mark'lik et almış, halbuki bir buzdolabımız bile yok!" İngiliz gülmüş:
O da birşey mi?" demis, "Benim karım Elizabeth daha da aptal. Babası çok zengindir, geçen hafta kendisine 6000 Pound'a araba aldırdı, ama kullanmayı bilmez." Laz atlamış. "Ula uşaklar, siz ne diyorsunuz" demiş,
"Benim karım Fadime hepsinden aptal. Bodrum'a iki haftalık tatile gidiyor. Dün bavulunu yaparken gördüm, 400 tane prezarvatif almış, halbuki çükü bile yok!"
TRAFİK KAZASI :)
Temel kamyon şöförüymüş. Bir gün kamyonu ile yokuş aşağı inerken freninin patladığını farketmiş. İleriye doğru baktığında da yolun ikiye ayrıldığını görmüş. Bir tarafta pazar kuruluymuş ve yüzlerce insan alışveriş yapiyormuş.
Diğer tarafta ise küçük bir çocuk yolun ortasında oyun oynamaktaymış.
Temel çok hızlı bir şekilde düşünerek "pazar yerune çirersem pi sürü insan ölür en eyisu çocigu ezeyum" demiş. Ertesi gün gazetelerde şöyle bir başlık;
"pazara giren kamyon dehşet saçtı. 150 ölü" Temel'e sormuşlar: "Sende hiç kafa yokmu? Bu kadar insanı ezeceğine bari çocuğu ezseydin." Temel cevap vermiş:
"Ula siz benu salak mi sandunuz? Bunu bende düşündüm... Tabii ki çocuğu ezecektim ama çocuk pazara doğri koşunca ben ne yapayim?"
ARKADAN İTTİLER :))
Temel disi bir kedi alir. Ama kedisini çok sevdiginden baska kedilerle çiftlesmesini istemez, sürekli yaninda tasir.. Tarlada, kahvede,  berberde, kisacasi heryerde. Birgün arkadasi ona akil verir : "Ula usagum, bu is böyle olmaz, kedi devamli yaninda tasinmaz. Yapacagin is kedini benzinle yikamaktir. Gör bak o zaman baska kedi yanina sokulabiliyor mu.."
Temel bunu dener. Evet sonuç harikadir, kedisine hiçbir kedi yanasmamaktadir. Fakat birgün eve geldiginde kedisini bulamaz, çildirir, her tarafa bakar, kedisi ortada yoktur.Kosa kosa kahveye gider,: "Ula  usaklar, kedimi gören var midur?" Arka taraftan biri cevap verir :
"Asagi mahallede cördüm Temel'um, benzini bitmisti, arkadan itiyorlardi.."
BALIKÇI
Kucuk bir balikci koyundeTemel tembel oldugu icin esi Fadime baliga cikmak zorunda kalirmis.
Sabah erkenden balikcilar tekneleri ile denize acildiklarinda erkekler hep ayni yone gitmelerine ragmen esinin yerine baliga cikan hanim kendine gore bir yone gidermis.Aksam baliktan donuldugunde erkeklerin cok az balik yakalamis olmalarina ragmen hanimin kayigi silme balik dolu olurmus.Bu duruma dayanamayan erkek balikcilar bayana isin sirrini sormuslar.
O da :-"Biliyorsunuz kocam uykucudur dolayisi ile onun yerine ben baliga cikiyorum. Ancak balikcilikta pek tecrubem olmadigi icin sabah esimin pijamasini acip şeyine bakiyorum. Esiminki ne tarafa dogru yatmis ise o yone gidiyorum demis."
Erkek balikcilar :
"Peki baci saga, sola, yukari ve asagi olur ise anladik ama ya dimdik durursa ne tarafa gidiyorsun ?" diye sorduklarinda Bayan :
-"Canim, o gun hic baliga cikilir mii?"
GURUR KAZAZEDESI
Temel bir arkadasindan cok iyi tuyo veren bir adamin adini ogrenir. Hemen kosar; " Bugun yapilacak yarista hangilerine oynamaliyim" der. Adam soyle bir bakar; " Sen kac yasindasin?" diye sorar.
" 28 " der Temel. Adam da ;
" Tamam, git 2 ve 8' e oyna."
Gercekten adamin verdigi tuyo yarislar sonunda tutmustur. Temel ikinci hafta yine gider. Yine soru aynidir. Adam: "Sen kac kilosun?" der. Temel " 76 kiloyum." deyince;
" Bu hafta da git 7 ve 6' ya oyna." der.
Bu yarisin sonuclarini da adam dogru tahmin etmistir. Arkadaslari da saskinlik icinde izlemektedirler. Bu kez Temel neyi var neyi yok satar. Parasini cebine koyar, yine ayni adamin yolunu tutar. Adam bu kez
" Senin ....aletin uzunlugu ne kadar? der.
Temel saskinlik icinde " 25 cm. " deyince adam da
"Bu sefer de 2 ve 5'e oynayacaksin" der.
Arkadaslari yarisin sonuclarini cok merak etmektedirler. Ertesi gun hemen Temel'in yanina kosarlar ki bir bakarlar Temel' in yuzu cok kotudur. Hemen sorarlar ne oldu diye. Temel' in verdigi yanit ise sudur:
"Gururumun kurbani oldum. 1 ve 3 kazandi."
FREN !!
Temel ile Fadime nişanlılarmış evsizlik sıkıntısı çekiyorlarmış arkadaşlarından falan bir türlü ev bulamamışlar.Elele tarlada yürürken
Temel dönmüş ve Fadime'ye yumulmuş o heyecanla yattıkları yerin tren rayı olduğunu görememişler.Başlamışlar sevismeye.Derken uzaktan tren geliyor.Makinist bir bakıyor rayların üzerinde 2 insan.Sireni çekiyor..
Temelle Fadime tınmıyor, 100 m kala tekrar çekiyor gene kaçmıyor bizimkiler , 50m..30m derken imdat frenini çekiyor makinist.Tabii vagonlar birbirine giriyor çok büyük maddi hasarvar.Hemen Fadime ile Temel'i suçüstü mahkemesine çıkarıyorlar.
Hakim:
-Ya kadeşim treni görmedinmi , sireni duymadınmı ?
Temel:
-Duyduk hakim bey
-Niye kaçmadınız o zaman?.....
-Valla hakim bey bir baktım ben geliyorum , fadime geliyor , tren geliyor......
Dedim ki "FRENİ OLAN DURSUN.."
FANTEZİ ?
Temel bir gun eve Natasa ile birlikte gelmis.
Temel'in karisi Fadime kapiyi acmis. Bir de ne gorsun,
Temel Natasa ile birlikte kapida.
Fadime beyninden vurulmusa doner. Temel hemen karisini yumusatma politikasi uygular,
"Tur Fadime, kizme hemen canum, yeni bir fentezi teneyecegiz. "der.
Aradan bir saat gecer, bir saat daha gecer. Fadime elleri iki yaninda yatakta yatmaktadir.
Cani sikkin bir sesle yanindaki Natasa ile hasir nesir olan Temel'e:
"Ula Temel", der "Ben pundan bi poh anlamadim, ha sen eminmisun 169 diye bir fentezi oltuguna"....
GERDEK GECESİ
Temelle Fadime evlenmis, gerdege girmisler. Fadime daha cok toy oldugu icin Temel'in o gun" Bak bundan sadece bende var" demesine inanmis ve uzun sure bunu boyle sanmis. Ama Temel'in oturdugu mahallede bir de uyanik sutcu varmis. Her gun Temellere gelen bu sutcu sonunda zaten saf olan Fadime'yi ayartmayi basarmis ve birlikte olmuslar.

O aksam Temel eve gelince Fadime Temel'e: " Sen beni aldattin. Bundan sadece bende var demistin, ama sutcude de var" demis.
Temel olanlari anlamis ama bozuntuya vermemis, " Dogru, bi bende bi de onda var, ona da ben vermistim zaten" demis. Fadime karsilik vermis: " Madem oyle niye ona iyisini verdin? "

Temel, hastalanmis.Bi doktora gitmis.Doktor buna fitil vermis.Ertesi gun Temel yeniden doktora gelmis "Gecmedi" demis.Doktor yine fitil vermis.
Temel ertesi gun bi daha gelmis "gecmedi" demis doktor yine fitil vermis. Bi daha, bi daha gelmis.En sonunda doktor dayanamayip sormus:
- Ya sen ne yapiyorsun bu fitilleri?
- Yutuyorum.
- Yutuyor musun!? Manyak misin oglum sen.
- E yutmayipta ne yapacaktik gotumuze mi sokacaktik!
ZAMPARA TEMEL
Temel, Issiz bir sokak arasinda ho$ bir kadina sarkintilik yapmi$.
Kadin: Ne yapiyorsun? Benim kim oldugumu biliyomusun?
Temel: ($a$kin)Yoo..
Kadin: Ben lezbiyenim.
Temel: Oda ne demek..
Kadin: Ben kadinlardan ho$lanirim.
Temel: (Buyuk bir mutlulukla) Bende lezbiyenim bende...
ILK GECEDE: TEMEL KARISI NATASAYA GERDEK GECESI SORMUS :
YANINDA UYUYAN ILK ERKEK BENMIYUM? NATASA - UYURSAN EVET APTAL!
TEMELE SORMUSLAR APTALMI GUZELMI OLMAK ISTERSIN?
TEMEL: GUZELLIK GECICIDUR DEMIS.
FADIME ILE TEMEL BUYUK ADADA DOLASIYORLARMIS BIR MARTI TEMELIN KAFASINA PISLEMIS FADIME - TEMEL GIT SU TUVALETTEN TUVALET KAGIDI AL TEMEL - GEREK YOKTIR KUS COKTAN UCUP GITTU
TEMEL FADIMEYE BOSANMA DAVASI ACMIS VE HAKIME SAYUN HACUM BEY KARIM UC YILDUR EVDE NE BULURSA
USTUME FILATIYU NE OLUR BIZU BOSAT HAKIM SORMUS PEKI EVLADIM NIYE BUNUN ICIN UC YIL BEKLEDIN?
TEMEL - YENU YENU ISABET ETTURMEYE BASLADUDA!
BUYUK IKRAMIYE CIKAN TEMELI UC AY SONRA BAKKAL,KASAP VEBORCLU OLDUGU DIGER ESNAF YOLDA CEVIRMIS
ULA TEMEL SANA IKRAMIYE CIKTUGU HALDE UC AYDIR NIYE BORCUNU ODEMIYOSUN? DIYE SORMUSLAR ZENCUN OLDI DEGISTU DEMESUNLAR DIYE DEMIS.
IDAM MAHKUMU IDAMA MAHKUM OLAN TEMELE SON ARZUSUNU SORMUSLAR BENU OGLUMIN YANUNA GOMIN DEMIS OGLUNUN YASADIGI ORTAYA CIKINCA BEN BEKLERUM DEMIS.
TRAMPLEN
Temel izmir'de efes Otel'e gitmis. "Yuzme havuzuna cittim, peni attilar" demis. Nedeni sorulunca,
- Havuza isedum, demis.
- Amaan herkes isiyor, seni niye kovdilar, denince Temel soyle cevap vermis"
- Tramplenden isedum.
ISLAKLIK
Temel ne zaman baliga ciksa, pantalonunun pacalari islak donermis. Niye diye sormuslar.
- Paluk tutarken sikilayrum, Sigara iceyrum. Pitince sigarami tenize atip pasip sondureyrum.
ISGUCU
Temel arkadaslariyla cukur aciyormus, bir grup da cukurlari kapatiyormus.
Ne yaptiklarini soranlara Temel soyle cevap veriyormus,
- Bir grup daha vardi, onlar da fidan dikiyordu, bugun celmedular, piz de pizim isler ceri kalmasun diye calisayruz.

TEKRAR DENEYİN

Temel ile Dursun promosyonlu meşrubat alırlar.Meşrubatı açan Temel hemen kapağa bakar:
-Tekrar deneyin.
Kapağı kapayıp yeniden açar ve okur:
-Tekrar deneyin.
         ..
         ..
         ..
En sonunda sinirlenen Temel:
-Ula Tursun! Hapunlar pizi kandıriy! İki saattir deneyrum hala pişey çıkmadi.

BAKIS
Temel otobuse binmis. Sormuslar,
- Ne yaptin, pilet aldin mi?
- Piletci sankim pilet almamusum gibi paga manali manali paktu.
- Peki sen ne yaptin?
- Pen de sankim pilet almisum gibi ona manali manali paktum.
CEHENNEM
Temel olmus, cehenneme gitmis, sille tokat karsilamislar.
- Poyle yaparsanuz sonra hic cimse celmez, demis.
KASKET
Temel basindaki kasketi gosterip,
- Bu kasket penu on yas genclestirdu, demis.
- Kac yasindasun, diye sormus Cemal.
Temel,
- Kasketli mu, kasketsiz mu, diye yanitlamis.
ONLEM ALMAK
Cemal ile Temel askerde beraber nobet tutarlarken, komutanlari bir bakmis Cemalin elinde bir mektup, okuyor.
- N'apiyorsunuz, demis.
Temel:
- Sevculumden mektup celdi. Okuma yazma pilmem, Cemal okuyo paga.
- Peki Cemal'in kulaklarindaki pamuk ne?
temel: - Mektubu tuymasin diye....
GOREV
Cemal cok kumarbazmis, bir gun kahvede olmus. Karisina anlatacaklar. Temel bu gorevi ustlenmis.
- Cemal kayip, demis Cemal'in karisina
- Cehennemun tipine citsun, demis Cemal'in karisi.
Temel gayet sakin: - Cittu, demis.
FARK
Temel'e sormuslar,
- Evli kadin ile dul kadin arasinda ne fark vardur?
- Tul kadin kocasinin nerede olduguni piliy, evli kadin pilmiy.
HASAN
Iri yari bir adam kahveye girmis.
- Hasan cimdur?
- Penum, demis adamin biri.
Adam bu adami bir guzel pataklamis ve yuzunu gozunu kan icinde birakmis.
Sonrada cekip gitmis. Adam gittikten sonra dayak yiyen adam baslamis gulmeye.
Kahvedekiler sasirmis ve hemen sormuslar.
- Ya o kadar dayak yedin, yuzun gozun kan icinde. Ne diye durmus guluyorsun simdi.
- Penum adim Hasan tegul Temel, Nasil kandurdum o enayi adami ama....
GUVENCE
Temel'in on ikinci oglunu askere cagirmislar, ondan onceki onbir tanesi askerde oldugu icin
Temel itiraz etmis,
- Soyleyin padisahiniza penum seyime guvenip saga sola savas acmasun.
MAZERET
Temel askerligini yapiyormus. Bolukte kirk ere izin vermisler. Gec kalirlarsa cadir hapsi var, ancak iyi bir mazeretleri olursa affedilecekler.
Kirk kisiden otuz dokuzu da gec kalmis, hep ayni mazeret:
- Atla istasyona celeydum. At catladi, tren kacti, gec kaldum. Derken kirkinci da tamamlanmis, Temel cika gelmis.
- Senin de mi atin catladi, diye sormuslar.
- Hayir, demis. Yoldaki otuz dokuz at lesini gecemedum.
HESAPLASMA
Temel tutmus Yahudi'ye tokat atmis.
- Neden vurdun?
- Siz Isa peygamberi carmiha cermissiniz.
- Iki bin yil once olmus bir sey bu.
- Valla pen yeni tuydum.
AKILLANMA
Temel onsekizlik oglunu evlendiriyor. Cok erken degil mi diye soranlara,
- Simdi evlensin, sonra akli pasina celir, o zaman da evlentiremem, diyor.
OROSPILIK
Temel, Cemal'in evinin onunden gecerken onun karisini pencereden gormus.
- Cemal evde midur?
- Yok.
- Al penu iceru
- Peni orospi mi sandun?
- Para verecegumu cim soyledu?
PIYANGO BILETI
Cemal iki tane piyango bileti almis. Temel karsi cikmis,
- Manyak Cemal, Niye ici tane altun? Puyuk ikramiye pi tane.
NİYE KOŞAYİ
Temel ile Dursun'un canları sıkılmış ve stadyuma gitmişler. Atletler koşarlarken aralarında konuşuyorlarmış.
- Ula, bu uşaklar niye koşayi?
- Biri birinci gelecek, madalya alacak.
- Peki öbürleri niye koşayi ?
PREZERVATİF BULDUK :))
Temel cok endişeli ve telaşlıdır.
- Aman Doktor bey, bizim çocuk prezarvatif yutti, yetiş!
Doktor aceleyle hazirlanir, tam çıkmak üzereyken telefon yine çalar.Arayan gene Temel dir ama bu kez gayet neşeli ve rahatlamış bir hali vardır.
- Doktor bey, celmene hacet kalmadi, pi prezarvatif taha bulduk!
UZAKLAŞİYURUK :))
Temel ile Dursun bir hafta sonu ava çıkmışlar. Uzun bir süre yürüdükten sonra oldukça iri bir geyiğe rastlamışlar. Uzun süren uğraşlardan sonra geyiği vurmuşlar. Yanlarında geyiği taşıyabilecekleri herhangibir araç olmadığından hayvanı çekerek götürmeye karar vermişler.
Temel , Dursun'a "Ula Dursun habu hayvanin pir poynuzunu sen tut ötekinu ben" demiş ve başlamışlar yürümeye.

Yaklaşık 1 saat sonra köyün epey yakınına gelmişken bir arkadaşlarına rastlamışlar. Onların halini gören arkadaşları "Yahu siz delimisiniz bu böyle taşınır mı? ikiniz bir olun şu hayvanı kuyruğundan çekin daha rahat taşırsınız " önerisini yaparak yola devam etmiş. Bu fikri çok beğenen Temel ile Dursun hayvanın kuyruğuna asılmışlar.. Temel yaklaşık yarım saat sonra Dursun'a dönerek
- Ula Dursun pöyle gerçekten kolay çekiliyirmuş ama anlamaduğum birşey var ha punu kuyruğundan çektiğimuzdan peri köyden gitgide uzaklaşayruk..

KEKEME !!
Kekemenin biri birgun Beşiktaş'ta kekeme okulunu ararken okulun yerini bulamamış, en yakınındaki bir markete girip:
- Kakakakarrdeşşşş, bubububurralarrrrdaa bi kekekemememe okukukukuluuu varmış, neneneneredede bibibiliyomussun ? diye sormuş.
Markette alışveriş yapan Temel hayretle kekemeye bakmış ve şöyle demiş:
- Okulun yerini bilmiyorum ama, senin okula ihtiyacın yok ki, bence gayet iyi kekeliyorsun...
PREZERVATİF
Temel ile Dursun İstanbul'da dolaşırlarken çok genç ve güzel bir Nataşa kendilerine doğru yaklaşıp 100 dolar karşılığı birlikte olabileceklerini ancak hamile kalmaması için prezervatif kullanmaları gerektiğini söyler.
Anlaşırlar ve mesele hallolur. Olaydan üç gün sonra Temel büyük bir sıkıntı içinde Dursun'a seslenir.
- Ulaaan hamile kalırsa kalsın. Ben artik prezervatifi çıkaracağım.
Z YOK
Temel bir kavga sonrası karakola götürülür ve komiser Temel'e sorar.
- Senin adın ne bakayım ?
- Adim Temel, fakat "Z" sizdur.
Komiser bir an düşünür ve Temel'e dönerek
- Oğlum Temel'de zaten Z yok ki.
- Eee, biz ne deduk komiser bey?
MANİ OLAN YOK Kİ:))
Temel ile Dursun sohbet ediyordu. Dursun Temelin kulağına eğilerek.
- Ula Temel ha bizum Hakki'nun babasu varya hergün karisinu 4 kez becerdiğini söyleyip duruy, ha pu benim canimi sıkayi daa..
- Uy Dursun sıkıldığın şeye bak daa, sende söyle kardeşum sana mani olanmi var..
SİGARA !!
Temel şiddetli öksürükten şikayetçiydi. Doktor ciğerlerini dinleyip birkaç soru sorduktan sonra.
- Sigarayı bırakmalısınız. Bunun içinde başka oyalayıcı şeyler bulmanız size yardımcı olacaktır.
- Yani nasıl doktor bey ?
- Mesela sigarayı bırakıp yerine seks yapabilirsiniz.
- Aman Tanrım... diye haykırır Temel. Gözleri yuvalarından fırlayacak gibi, suratı kıpkırmızı birhalde
- Siz bir pakette kaç sigara olduğunu biliyormusunuz doktor ?
ASANSÖR :))
Temel birgün asansöre binmiş. Asansörün içindeki tabelada "asansör dört kişiliktir "yazıyormuş. Temel'de diğer üç kişiyi beklemeye başlamış.
BASIN BÜYÜTÜYOR !!
Temel hamama gitmiş. Herkez peştemallarını bağlarken Temel bir gazete alıp edep yerini onun ile sarmış. Hamamdakiler şaşkınlık ve merakla niye böyle yaptığını sormuşlar. Temel birazda utanarak cevaplamış.
- Basın herşeyi büyütüyormuş da...
BU YAŞTAN SONRA
Temel ile fadime hayli zamandır birlikte yaşıyorlarmış. Fadime evlenmek istiyor, ama Temel bu konuda biraz ihmalci davranıyormuş.Yıllar böyle geçmiş. Birgün fadime konuyu Temel'e tekrar açmış.
- Temel artık evlensek derim, sen ne dersin ?
Temel umutsuz, başını sallamış.
- Ha bu yaştan sonra bizi kim alır Fadime ?
YETİŞKİN KIZ
Cemal okuma yazma öğrenmesi için yetişkin kızını Temel'e göndermiş. Birzaman sonra kız hamile kalmış.Cemal çok kızmış;
-"Ula Temel bu ne haldur?"
-"Oku deyirum okumayi,yaz deyirum yazmayi,kocaman kiz dövecek değildum ya."
OROSPİ
Temel henüz ilköğretim 6.sınıf öğrencisi imiş.Bir gün Türkçe dersinde öğretmeni;
-"Üzerinde geceliği olan genç bir kız açık duran pencereden dışarı doğru bakıyordu"cümlesini kısaltınız demiş.Küçük Temel cevabı vermiş;
-"Orospi"
TAKILI KALDİ
Temel'in bir kolu dimdik havada yürüyormuş.Bakkala girmiş aynı, otobüse binmiş aynı.kayığa binmiş yine bir kolu havada tek kolu ile kayığı idare ediyor..Arkadaşı Cemal dayanamamış;
-'' Ula ne oldi saa..sabahtan beri bi kolun dimdik havada ne dolaşayisun?''
-'' Sorma Cemalum..Dün gece bi viagra içtum boğazumde takili kaldi.''
TAHLİL
Temel hastaneye girerken arkadaşı Cemal'e rastlamış.Bakmış Cemal'in parmağı sargılı ve de ağlıyor.
- "Ula Cemal ne oldi parmağuna ?" demiş.Cemal;
- "Sorma yahu kan tahlili içun gelmiştum parmağumi kestiler." demiş.
Bu sefer Temel ağlamaya başlamış.Cemal;
-"Ula saa ne oldi,sen niçun ağlayisun şimdi?" diye sorunca Temel;
-"Nasil ağlamiyayim Cemalum,bende idrar tahlili yapturmaya gelmiştum."
ARŞİMET
Temel bir hayli geçmiş yaşına rağmen zamparalık yapmaya karar vermiş.Otele götürdüğü güzel bir bayan; önce bir yıkanıyım sonra sevi şiriz demiş.Bayan banyodan çıkınca Temel ;
-''Ulan haçan sen yikandun bida ben yikanayim '' demiş.
Bir saate yakın Temelin banyodan çıkmadığını görünce bayan merak edip seslenmiş;
-''Temel ne oldu''
Temel içerde söyleniyormuş;
-''Ula ben habu Arşimetun yedi sülalesini.....Hani suyun kaldurma kuvveti vardı..''
GÜNLÜK
Fadime'nin iki hafta süren gemi gezintisi sonunda günlüğünde şu notlar mevcuttu.
-''Bu gün 24 nisan, gemi ile seyahatumun ilk güni''
-''Bu gün 25 nisan,kaptan Temel ile taniştum,yakişikli uşağa benzeyi''
-''Bu gün 26 nisan,kaptan Temel beni yemeğe davet etti.kabul ettum''
-''Bu gün 27 nisan,kaptan Temel benum ile yatmak istedi.Kesinlukle hayir dedum,moralum çok bozuk''
-''Bu gün 28 nisan,Kaptan Temel güvertede yolumi kesti ve dünki teklifini kabul etmessam gemiyi 1200 yolcusi ile baturaca ğuni söyledi''
-''Bu gün 29 nisan...1200 gemi yolcisinun hayatini kurtardum''
GÖREMEYİRUM !!
Temelle Dursun bir agacin dibinde yatiyorlarmiss. Dursun Bir ara Kalkip Temele demiski ;
- Dursun : Ula Temel Manzaraya bak demis.
- Temel : Dursun agaçyan bisi coremeyrum demis.
İBNEMİSUN ?
Temel mantik bilmine merak salmis.Ertesi gün Temel kütüphane ye gitmis.ve bir kitap almis mantik ilmi ile ilgili...kasada;
- Temel : Sayin kasiyer beyfendi ben böle böle mantik bilmine merak saldim bana bu konuda ön bilgi verirmisiniz demiş.
- Kasiyer : Tabi beyfendi Mesela evinizde akvaryum varmı?
- Temel : var
- Kasiyer :akvaryumu görünce akliniza ne gelir demis su suya bakinca akliniza ne gelir deniz denize bakinca akliniza ne gelir plaj e plaj a bakinca akliniza ne gelir civil civil kizlar civil civil kizlara bakinca akliniza ne gelir demis ehuheheu.Bunun gibi birbirine bagli zincir demis.
Temel kitabi yarilamis ve yolda yürürken Dursun u görmüs;
- Temel : Ula Dursun ben mantik bilmine merak saldim ula
- Dursun: O bokyiyen o nedu
- Temel : Dursun bak evine akvaryum var mi?
- Dursun: Yok
- Temel : O bokyiyen sen yoksa IBNE musun
KATİL !!
Temel bir adam öldürmüs ve Temeli hapishane ye koymuslar. Mahkeme zamani gelince ;
- Hakim : Temel idam cezasina çaptirildin demis ölümlerden ölüm beyen...
- Temel : Hakim bey bana aids virüsü verin de biraz daha yasarim demisler.
Temele vermisler aids virüsünü salmislar. Ertesi gün ;
- Temel : Ula ben ne kadar akilliyim he bana aids vürüsünü verirken prezarvatif takmistim demis.
:) DON MESELESI
Temel ile Fadime lunaparka giderler. Dolasirlarken bir ara Fadime donme dolaba binmek ister. Temel karsi cikar, "olmaz, donun gozukur" der. Fadime susar. Az sonra Temel balonlara tufek atarken Fadime caktirmadan yanindan ayrilir. On dakika sonra Temel'in yanina doner.
Temel sorar: "Neredeydin?"
"Donme dolaba bindim" deyince Temel sinirlenir.
- Ben sana binme donun gozukur demedim mi?
- Dedin ama gozukmedi. Cikardim oni?..
KARADENİZ DERBİSİ !!
Rizeli imamlarla Trabzonlu imamlar turnuva düzenleyip ayda bir maç yaparlarmış. Ama maçı hep Rizeli imamlar kazanırlarmış.

Trabzonlular bir gün "Bu böyle gitmez, buna bir çare bulalım, hep yeniliyoruz" demişler. Takım kaptanı olan Temel Hoca şöyle bir teklifte bulunmuş: "Ula bizim Trabzonsporlu Hami'ye sariği cübbeyi giydirelim, Bu da bizim Hami Hoca, merkez caminin imami, yeni tayin oldu diye kandırırız." demiş. Bu teklifi kabul edilmiş ve ilk maçta Hamiyi de alıp Rize'ye maça gitmişler. Ama maçı yine 2-1 kaybetmişler.

Dönüşte takım kaptanı Temel Hocaya komşusu sormuş: "Temel ne oldu maçın sonucu, kazanabildiniz mi? " Yok ya, Rizeliler bizi 2-1 yendiler. "Yapma ya, kim atti golleri?" Bizim golü Hami Hoca attı, onların gollerini de Del Pierro Hoca ile, Roberto Carlos Hoca attı...

TEMEL AMERİKADA
Temel Amerika’ya yerleşir ve Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olur. Zamanı gelir ve azılı bir mafya babasının mahkemesinde jüri üyeliği yapması için mahkemeden çağrı gelir. Bunun üzerine Temel jüri üyesi olarak mahkemeye katılır. Mahkemede tüm deliller Mafya babasının aleyhinedir ve savcı İdamını talep eder. Uzun bir mahkeme sürecinden sonra karar vermesi için jüri üyeleri karar vermek için kendilerine ayrılan salona yönelirler. Tam bu sırada mafya elamanlarından biri Temel’e yaklaşır ve eğer cezayı müebbet hapse çevirirsen şu çanta içerisindeki para senindir der. Ve Temel kabul eder. Jüri üyeleri salona girerler. Heyecanlı bir bekleyiş başlar. Aradan bir saat geçer ses yok. 5 saat geçer yine ses yok. 1 gün geçer ses yok. 2 gün geçer ses yok. 3. günün sonunda jüri üyeleri mahkeme salonuna gelirler ve kararı açıklarlar. Sonuç: Müebbet hapistir. Mafya üyeleri buna çok sevinirler ve Temelle anlaşan adam çıkışta Temel’e parayı verir ve merak edip karar vermek neden bu kadar uzun sürdü der. Temel cevap verir:

- Diğerleri Beraat diye direttiler. Müebbet hapse ancak çevirebildim der.

DURSUN AMERİKADA !
-Dursun Amerika’ya gider ve orada zengin olur. Hemen Temeli Arar ve Burada zengin olmak çok kolay der. Bunu üzerine Temel ne iş yapacağını sorar. Dursun Biraz abartılı yoldaki paraları toplasan yeter der. Bunun üzerine Temel varını yoğunu satar ve Amerika’ya gider. Yolda 1000 $ görür ve geçer gider. Akşam olayları Dursun’a anlatır. Bunun üzerine Dursun heyecanlanır ve sorar:

-Peki sen ne yaptın?

-Temel gayet sakin cevap verir.

-Parayı almadım tabi. İlk günden işe mi başlayacağız der.

STRES ATMAK
Temel, Amerika'da patronuyla stres atmak için golf oynamış. Ertesi gün onu, yüzü gözü şişmiş, sargılar içinde görenler sormuş
- Hayırdır bu halin ne, kaza mı geçirdin
- Yoo, patronla stres atmak için colf oynaduk
- Peki sana Ne oldu
- Pen colf oynadum, patron stres attu
ÖLMEDİ Kİ
TEMEL'E HANI SEN GÜZEL BIR DULLA EVLENECEKTIN ,NE OLDU DIYE SORMUSLAR.
-KOCASININ ÖLMESINU PEKLEYRUM , DEMIS.
GENÇLIK
TEMEL 70 YASINDA AMA 18'LIK KIZ ALMIS . BU ISIN OLMAYACAGINI ANLATMAK IÇIN, 10 YIL SONRASINI DÜSÜN DEMISLER.
-NE VAR 10 YIL SONRA ,HENÜZ YIRMI SEÇIZ YASINDA OLACAK, YIRMI SEÇIZ YASINDA KARI YASLI SAYULMAZ ÇI.
TEMEL TATİLDE
Temel tatil için gittiği sahil kentinde, sabah erkenden kalkar ve plaj kumsalında yürümeye başlar. Bu esnada bir çift de sabah sporu için plaja gelmiştir. Kadın sabah güneşinden yararlanmak için kumsalda güneşlenirken, eşi de hemen yanında şınav çekmektedir.
Temel bu manzarayı görür ve şöyle der:
"Ula kerize bak, kari altindan kaçmiş haberi yok..!"
TAZMINAT
TEMEL'E ARABA ÇARPAR ,BACAGI KIRILIR. KAZAYI YAPAN SOFÖR PARA VEREREK SULH OLMAK ISTER. TEMEL ISTEDIGI
FIYATI SÖYLER: -YIRMI MILYAR VERIRSEN VAZGEÇERUM DAVADAN. ADAM SASIRIR, -BENI MILYARDER MI SANDIN, DER.
-HAÇAN SEN MILYARDER TEGILSUN DA PEN KIRKAYAKMIYUM
DÖNME
TEMEL ILE CEMAL EVE IKI KADIN ATMISLAR . YATMADAN ÖNCE KADINLAR "SÖYLEMEDILER DEMEYIN ,BIZ DÖNMEYIZ" DEMISLER
-HA PURA PIZUMDUR, ISTEDIGUNUZ KADAR KALABILURSUNUZ, DEMIS BIZIMKILER.
ÖZET
EDEBIYAT HOCASI BIR ROMANDAN BIR PARÇA OKUR :
BU ZARIF VE ZEVK-I SELIM SAHIBI KADIN SABAH UYANDIGINDA PENCERELERI AÇAR İÇERI GÜL KOKULARI DOLAR SONRA HIZMETÇISININ DOLDURDUGU YASEMIN ESANSI SERPISTIRILMIS BANYOSUNA GIRER , BIR TARAFTAN TAZE SIKILMIS MEYVE SULARINI IÇERKEN DIGER TARAFTANDA BIR ROMANA GÖZ GEZDIRIR."
HOCA, ÖGRENCILERE SORAR -BUNU EN GÜZEL KIM ÖZETLEYECEK?
TEMEL ISRARLA PARMAK KALDIRIR VE ÖZETLER , -OROSPI.
MÜESSESE
TEMEL'IN ECZANESINE GENÇ VE GÜZEL BIR KADIN GIRMIS.TARTININ ÜZERINE ÇIKIP PARAYI ATMIS. BEGENMEMIS , MANTO VE CEKETINI ÇIKARMIS VE PARA ATIP TEKRAR TARTILMIS. YINE SIKILMIS... ETEGINI ÇIKARINCA,TEMEL KADININ ATTIĞI PARAYI GERİSİN GERİ ATARAK -TEVAM EDIN PUNTAN SONRASI MÜESSESETEN.
KANAAT
TEMEL'IN KIZI EVLILIK HAZIRLIGI IÇINDEDIR. BABASINDAN EVLILIK HAKKINDAKI KANAATINI ÖGRENMEK ISTER. TEMEL ,
-CIT KIZUM ANANA SOR, O PENDEN TAHA IYI PI EVLILIK YAPTI.
SARAP
TEMEL ÇOK PARA KAZANMIS . AILECE EN LÜKS LOKANTAYA GITMISLER EN PAHALI SARABI SEÇIP ISMARLAMIS. GARSON :
-HANGI YIL TERCIH EDERDINIZ, DIYE SORUNCA , -PI MAHZURU YOKSA HEMEN ISTEYRUM.
SHAKESPEARE
TEMEL KÜTÜPHANEYE GIDER . SHAKESPEARE'NIN BIR KITABINI ÖDÜNÇ ALMAK ISTER. MEMUR SORAR , HANGISINI ? BIR SÜRE
SESSIZLIKTEN SONRA , -VILYUM.
GICIRTI
ADAMIN BIRI TOPLULUKTA ELINDE OLMADAN GAZ KAÇIRMIS .KIMSE FARKINA VARMASIN DIYE ISKEMLEYI GICIRDATMAYA
BASLAMIS.TEMEL YEMEMIS, -SESINI PENZETTIN , PEÇI KOKUSUNU NAPAYSUN?
MECNUN
TEMEL FADIME'YLE TIYATRO GISESINE GITMIS : -PIZE IÇI PILET LÜTFEN.
-LEYLE ILE MECNUN IÇIN MI ? -HAYIR FADIME'YLE PENUM IÇIN
AN MESELESİ
Bir suçlu yurt çapinda araniyormus. Bütün emniyet müdürlüklerine suçlunun bir adet cepheden ve iki adet profilden resmi dagitilmis.
Iki gün sonra Trabzon Emniyet Müdürlügü'nden bir fax gelmis: "Suçlulardan ikisini yakaladik. Üçüncüsünün yakalanmasi an meselesi".
HANGİSİ ?
Laz baba ogluna parmaklari ögretiyormus. Baslamis adlarini saymaya:
Bu basparmak, bu isaret parmagi, bu orta-parmak, bu yüzük parmagi, buserçe-parmak. Ögrendin mi ?
-Ögrendim baba Bunun üzerine Laz baba bir yandan elini bilekten saga sola sallarken.
Bir yandan da :-Hadi bakalim, karistiriyorum. Simdi söyle.

Ana sayfaya dönüş...