SEVGİ VERMENİN 49 YOLU

1. Önce kendinizi sevin.
2. Güne, sevdiğinizi kucaklayarak başlayın.
3. Kahvaltıyı sevdiğinizin yatağına götürün.
4. Birbirinize her ayrılışınızda "Seni Seviyorum" deyin.
5. Sık sık iltifat edin.
6. Aranızdaki farklılıkları kabullenin ve takdir edin.
7. Her günü son gününüzmüş gibi yaşayın.
8. Beklenmedik aşk mektupları yazın.
9. Birlikte bir fidan dikin ve onu sevgiyle büyütün.
10. Haftada bir dışarı çıkın.
11. Birbirinize bir nedeni olmadan çiçek gönderin.
12. Birbirinizin arkadaşlarını ve ailelerini kabullenin ve sevin
13. "Seni Seviyorum" yazılı kağıtlar hazırlayın ve evin her yerine asın.
14. Durun ve çiçekleri kopyalayın.
15. Beklemediği anda ona bir öpücük kondurun.
16. Birlikte güneşin doğuşunu seyredin.
17. Gerektiğinde özür dileyin.
18. Aşık olduğunuz günü unutmayın ve sık sık anın.
19. Elele tutuşun.
20. Gözlerinizle "Seni Seviyorum" deyin.

21. Kollarınızda ağlamasına izin verin.
22. Ona, onu anladığınızı söyleyin.
23. Aşkınıza ve bağlılığınıza kadeh kaldırın.
24. Birbirinizi tahrik edin.
25. İhtiyacınız olduğunda size yardım etmesine izin verin.
26. Yaptığı şakalara gülün.
27. İç güzelliğini sevin.
28. Bir günlüğüne de olsa onun sorumluluklarını paylaşın.
29. Hayal kurması için yüreklendirin.
30. Ona herkesin önünde sevginizi gösterin.
31. Üzerinizde hiçbir şey yokken birbirinize masaj yapın.
32. Aşk günlüğü tutun ve özel anlarınızı not alın.
33. Sinirlendiğinizde birbirinizi yatıştırın.
34. Çıplak ayakla kumsalda yürüyüş yapın.
35. Ona yeniden evlenme teklif edin.
36. Evet deyin.
37. Birbirinize saygılı olun.
38. Onun en büyük hayranı olun.
39. Ona ihtiyaç duyduğu sevgiyi gösterin.
40. Ona almayı hayal ettiğiniz kadar sevgi gösterin.
41. Yaptığı işlere ilgi gösterin.
42. Bir proje üzerinde birlikte çalışın.
43. Fırsat buldukça birlikte oyun oynayın.
44. Salıncağa binip ay ışığında mümkün olduğu kadar yükseğe sallanın.
45. Yağmurlu bir günde evde piknik yapın.
46. Yatağa asla sinirli girmeyin.
47. Dualarınızda ilk sırayı o alsın.
48. Birbirinize iyi geceler öpücüğü verin.
49. Sarılarak uyuyun.

SEVGİYİ PC YE YÜKLEMEK !!

Musteri: Cok fazla teknik bilgim yok.SEVGI yuklemek icin ne yapmam gerekiyor?

Yetkili : Ilk adim olarak KALBIM dosyanizi acmaniz gerekiyor.Actiniz mi.

Musteri: Evet. Ancak su anda GECMISACILAR.EXE, DUSUNDUKCE.EXE, HASET.EXE VE GUCENME.EXE isimli programlarda calisiyor. Onlar calisirken SEVGI yükleyebilir miyim?

Yetkili: Problem degil. Yuklediginiz anda SEVGI otomatik olarak sisteminizden GECMISACILAR.EXE'yi silecektir. Bir süre daha geçici hafizanizda kalabilir ama artik diger programlari etkilemeyecektir. SEVGI er gec DUSUKGUVEN.EXE'yi silerek YUKSEKGUVEN.EXE isimli bir modul yükleyecektir. Ancak,siz HASET.EXE ve GUCENME.EXE'YI mutlaka kapatmalisiniz. Bu programlar SEVGI'nin yüklenmesine engel olur.Onlari kapatabilir misiniz lütfen?

Musteri: Tamam,kapattim. SEVGI otomatik olarak yüklenmeye basladi. Bu normal mi?

Yetkili: Evet ama unutmayin ki bu sadece bir temel program.Üst versiyonlarinin yüklenmesi icin baska KALP'lerle baglanti kurmaniz gerekiyor.

Musteri: Ooooops...Daha simdiden bir hata mesaji verdi.Ne yapmam gerekiyor?

Yetkili: Mesaj ne diyor?

Musteri: HATA 412-PROGRAM IC SISTEMDE CALISMIYOR.Bu ne demek?

Yetkili :Endiselenmeyin.Bu siradan bir problem. SEVGI programinin baska KALPLERDE calismaya hazir oldugunu ama henüz sizin KALBINIZDE calismadigini soyluyor. Su komplike programcilik terimlerinden biri, ama daha sade bir dille "Programin baskalarini SEVEBILMESI icin öncelikle sizin kendi sisteminizi SEVMENIZ gerektigi" anlamina gelir.

Musteri: Yani ne yapmam gerekiyor?

Yetkili: "KENDINIKABULLENME "isimli dosyanin altindaki KENDINIAFFETME.doc, KENDINE GUVENME.TXT, DEGER BILME.TXT ve IYILIK.doc isimli dosyalarin üzerine tiklayip hepsini "KALBIM" dosyasina kopyalayin.Bir de KENDIKENDINEKRITIK.EXE'YI tüm dosyalardan ve daha sonra da çöp kutunuzdan silerek tamamiyla yok oldugundan emin olun.

Musteri: Basardim.Hey ! KALP' im gercekten tertemiz dosyalarla doluyor. GULUMSEME.mpg su anda monitorumde oynuyor ve SICAKLIK.COM, BARIS.EXE ve MEMNUNIYET.com KALP'imin icine kopyalaniyor.

Yetkili: O zaman SEVGI yuklendi ve calisiyor.Su andan itibaren herseyle basa cikabilmeniz gerekiyor.Yalniz telefonu kapatmadan son bir sey

Musteri: Nedir?

Yetkili :SEVGI programi ucretsizdir.Onu ve onun tum modullerini tanistiginiz herkese verin. Karsiliginda onlar da baskalariyla paylasacak ve sonucunda size tertemiz moduller geri donecektir. Iyi seneler.

Musteri: Size de !!

Benim tarafımdan Sevilmek Belki de Hayatın da Önemseyeceğin En son Şeydi...

Sana sımsıkı sarılmak istiyordum...bir kez görsem,bitirsem içimdeki özlemini bu kadar zor gelmeyecekti senden,sevginden vazgeçmek... Nasıl olsa alışkınım ya seni görmemeye , galiba böyle de başarabilirim... ‘Ama eğer hissedersen hayatından çekildiğimi bana sana geri dönmemem için şans dile ‘
Neler yazmak istiyorum sana bir bilsen , tek yapabildiğim yazmak olduğundan yine yazıyorum işte! Seni daha önce de yazmıştım ama bu kez bir daha yazmamak üzere , seni beynimde,içimde bitirerek yazıyorum,yada bitirmek isteyerek...Ne kadar sürer bilmiyorum ama ben senden, sevginden vazgeçmek istiyorum.
Yine senden habersiz...

Ben seni severken de senden habersiz sevmiştim. Belki de kendimden bile habersiz. Dünyaları etrafında döndürmek isteyen bir kalbi bilerek isteyemezdim.
Kendimden ve senden habersiz ‘HERŞEYİM’ olmuştun sen... öyle ya sen bir taneydin; eşin benzerin yoktu yeryüzünde,yoktu senden daha güzel güleni. Yaşanmamış ve yaşamamış olsam bile sen özeldin. AŞK özeldi...

‘Yağmurda aşk başkadır’ diyenlere gülüyordum ama bende yağmurda üşüyen ellerini severek başladım seni sevmeye...
Aralık’ tı... İstiklal e hiç o kadar güzel yağmur yağmazdı... önce aldırmadım seninle güzelleşen her şeye...Sonra tüm parfümeri dükkanlarını aşındırıp kokunu ararken anladım seni deli gibi özlediğimi...Ne kadar gerçeksen o kadar yalandın ... ve ben her seferinde en baştan başladım. Yeniden bir sondayım ama bu kez yeniden başlayacak gücüm yok. Ben senden vazgeçmek istiyorum!

Herkes gibi biri olmanı yada hiç kimse olmanı istiyorumSesini duymak için telefonlara sarılmaktan vazgeçmek , ismini duyduğumda içimin titreyip,gözlerimin dolmasından kurtulmak istiyorum. Senin benim için herhangi biri olman ne kadar zor bir bilsen... zaten kolay ne vardı ki benim için? Sanki seni öldürmemle sevmem arasında hiç bir fark yoktu. Ve ben hep sevgim yüzünden cezalıydım. Hiç sonu olmayan bir yolda seninle yürümek ,yeni çıkan filmleri birlikte izlemek,saatlerce sana sarılı kalmak,sadece ama sadece bir kez olsun sana sarılıp uyumak,bir sabah gözlerimi açtığımda yanımda seni bulmak isterken ,sen sevgimle utanmamı sağladığın için galiba gerçekten ‘BİRTANEYDİN’!

İşte bu yüzden imkansızlığına hep inandım!
Ben yalnız kalıp seni düşünmeyi deli gibi sever olduğumda,sen benim her şeyim olduğunda ben senin için hiç yoktum! Bu yüzden yalnızlıklarım,ağlamalarım,özlemlerim canını hiç acıtmadı.

BENİM TARAFIMDAN SEVİLMEK BELKİ DE HAYATINDA ÖNEMSEYECEĞİN EN SON ŞEYDİ...

Sen beni hiç sevmedin!
Ben seni seviyorum dediğimde Seni Seviyordum!
Ben seni özlüyorum dediğimde Seni Özlüyordum!
Ben senin için ölürüm dediğimde ben senin özleminden zaten ölüyordum...
Ve şimdi senin hayatından gidiyorum...
Ne zaman aralıkta bir yağmur yağsa,
ben İstiklal de olacağım,
ne zaman bir parfümeriye girsem
hala kokunu arıyor olacağım.
Ben kaybettim...
Sen kazandın!
Artık sesimi duymayacaksın...
Sana sımsıkı sarılmak istiyordum , kokunu içime yıllarca bana yetecek kadar çekerek sana sımsıkı sarılmak istiyordum... Gelmedin!
Gelsen yapabilir miydim bilmiyorum...
Ben artık gidiyorum...
Eğer hayatından çekildiğimi hissedersen ,bana sana geri dönmemem ve seni yeniden deliler gibi sevmemem için şans dile...
ve lütfen Aralık ta yağmur yağdığında İstiklal e gelme...

SEVGİYİ BULMAK VE KAYBETMEK

Asla değiştiremeyeceğin şeyler için üzülme. Değiştirebileceğin ama istediğin halde değiştiremediğin şeyler için mutsuz ol veya asla asla bir daha sevmeyecegim deme.. mahcup olursun Asla sevgiyi arama çünkü sen aradıkça o saklanır kapı arkalarına..

Sevgi seni istedi mi bulur..zamanı vardır..tıpkı baharı kışta arayıp da bulamayacağın gibi... ya da bulsan da asla onun gerçek bir bahar olmadığını kabul etmek zorunda olacağın gibi .. o bulduğun sadece bir aldanmışlıktır..aldanırsan,tıpkı kış ortasında çiçek açan erik ağaçlarına dönersin..Kisin ortasında sevinçten çiçek açarsın..kış gerçek yüzünü gösterince de donarsın, anlarsın ki yaşadığın bahar kış ortasında yaşanan yalancı bir baharmış....Erik ağacı gibi donarsın o zaman ve o yaz boşa geçer.. meyvesiz kimsesiz Sevgi aranmaz..

Sevgi istedi mi seni bulur.hiç ummadığın bir anda arkanda beliren bir dost olur bu bazen.. Vapurda ensende hissettiğin bir nefes alır oturur seni sevgiye, bir tesadüf sana sevgiyi taşır..

Sen sevgiyi aramamışsındır . Tıpkı gecikse de gelen ve geleceğinden emin olduğun bahar gibi .......Tıpkı bir sabah kalktığında baharın pürüzsüz yüzü ile karşılaşman gibi bulmuştur seni sevgi.........Sevgiyi Kaybederken de cesur olmalısın..yüreğin dolu olmalı sabır ve güçle Her kaybedilen kazanılan bir derstir zaten Sevgi çok şey öğretir severken ve kaybederken Sevgiyi kaybederken sevgiliyi kaybetmenin ne zor olduğunu öğrenirsin Sevgiyi kaybederken aslında onu hiç kaybetmek istemediğini öğrenirsin Sevgiyi kaybederken,onu kaybetmenin, bulmak kadar güç olmadığını ama acısına katlanmanın ne güç olduğunu öğrenirsin .

Sahipken sevgiye hep yanında olacakmış gibi onu hoyratça harcamışsındır..Kaybettiğinde ise her an yanında olacağına inanmakla ne büyük yanlış yaptığını anlarsın Ve bir daha ki sevginde daha temkinlisindir..hem severken, hem kaybederken Bir önceki sevgi öğretmiştir bunu sana..her kayıp bir derstir almam gereken Çünkü hiçbir sevgi tek başına var olamaz.. ayrılamaz daha öncekilerden.....

EĞER, ŞAYET, LAKİN

Birbirinin aynıymış gibi üç kelime. Oysa değil işte, aynı değil ve aynı ; taşıdıkları mutsuz ifade adına.

Seni seviyorum, eğer beni terk etmezsen. Seni seviyorum, şayet beni aldatmazsan. Seni seviyorum, lakin işimi de seviyorum. İstediğin oyuncağı alacağım eğer tabağındaki yemeğini bitirirsen. Senin için o adamı arayıp iş isteyeceğim, şayet sen de bana kırmızı kazağını verirsen. Sana hayranım, lakin saç modelini sevmiyorum, değiştirmelisin.

Kim bilir kaç kez kuruluyor buna benzer cümleler gün boyunca. Kaç kez duyuyor ve kaç kez söylüyoruz. Nicedir uzak kaldık şartsız ve koşulsuz sevgi cümlelerinden.

Seni seviyorum. Sadece sen olduğun için. Gürültülü kahkahan,dağınıklığın, iştahın, sabah huysuzluğun, savrukluğun, küsmene rağmen. Seni seviyorum. Sen de beni sev diye değil. Seni çok seviyorum, o kadar çok seviyorum ki yanımda mutsuzsan eğer, benden uzakta mutlu ol, diyebilecek kadar. Ne varsa seninle ve senin sesinle, ne varsa elde kalan, paylaşarak. Eğer bir gün gitsen de, şayet beni benim seni sevdiğim gibi sevmesen de seviyorum. Lakin gitmeni hiç istemiyorum.......

SEVGİ

Bu duyguyu tatmayanınız yoktur herhalde. Gerçek sevgiyi buldugunuzda o sizi asla birakmaz. Gerçek olani görmek gerçek olani yasamak çok güzeldir. Ve sevgi için yapilmayacak sey kalmaz. Hayatin ne olumsuzlulugu olursa olsun, yasamak istemediklerini dahi unutturur insana. Bazen aklin sinirlarini zorlar, bazen kural tanimaz...
Sevgi su gibidir. Ihtiyaçtir. Düsünsenize susuzluktan neler oluyor. Sevgisiz insan kurak topraga benzer. O koskoca çatlaklarindan sizacak bir damla suya hasret kalir ya toprak, insan da bazen bir damla sevgiye hasret kalmaz mi?

Nedendir sizce? Nedendir yillarca bekleyis, nedendir mücedeleler, nedendir bir buse için can vermek. Inanin böyledir, vardir sevgi...
Sen baskasin, ben baskayim, sen ordasin, ben buradayim diye bir sey olmuyor.Yalniz yüreginin sesine kulak veriyorsun. Bir seyi istiyorsan gerçekten iste, yürekten iste.... Sevgi, ask kuralsizdir. Ne giyindigin kiyafeti, ne makami, ne mesafeleri ne de baska bir seyi dinler... Onun fermani okunmaya basladi mi her sey susar. Her sey çaresiz kalir... Sevgi söz konusu oldugunda göz hiçbir seyi görmez. Hiçbir güç onu yikamaz sanki...Çünkü; kendisi de güçlü bir varlik haline gelir. Sevginin gücü vardir artik onda. Ruhunun derinliklerinden gelen bu ezgi güçlenmeye basladikça asamayacagi engel yoktur. Çok ama çok seversin. O, senin güzelligine sevgisiyle güzellik katar, yalnizligini unutturur. Sen ve o ikiniz. Iki varligin birlikte varoldugunu hissettirir sana.

Sevgiyi yakaladiginizda asla kaybetmemeye çalisin. Hele bu zamanda çikarsiz, gerçek sevgiler bulmak zor olmaya basladi. Katiksiz sevin. Kendiniz için sevin, yasami anlamli kilmak için sevin. Sevin ki yagmurun, mevsimlerin manasini ögrenin; günesin sicakligini hissedin. Göreceksiniz bu hayat yetmeyecek size. Sevgisiz olmayacak. Unutmayin gerçek sevgiyi bir defa kaybederseniz, belki bir daha bulamazsiniz... Sevgiyle kalin...

SEVMEK !!

Kişi sevdiğiyle olmak ister!. Sevdiğinin hâliyle hâllenir… Sevgisi kadarıyla, onunla yasar!.

Sevginin ne olduğunu tam olarak bilemediğimiz için, çoğunlukla, “begeni” ile “sevgi”yi birbirine karıştırırız. “Beğeni” yanında “sahip olma” arzusuyla açığa çıkar!. Bir nesneden hoşlandığında, beğendiğin şeye sahip olmak ve üzerinde tasarruf edebilmek arzusuyla yaşarsın…Bu tüm mahlukatta çok yaygın bir duygudur!.

Kimi, beğendiğini cebine sokar; kimi beğendiğine tasma takip yanında taşıyarak onunla hava atmak ister; kimi yakalayıp inine sürükler. Her mahlûk yaradılış fıtratına göre, beğendiği üzerinde tasarruf etmek ister.

“Sevmek” ise bundan çok farklıdır…Sevince, yalnızca sevdiğin için yasamak istersin!. Yalnızca yanında olmak, yalnızca onun olmak, yalnızca onun zevk aldığıyla zevk alıp, sevmediğinden kaçmak istersin! Sevdiğin öylesine sarmıştır aklini, fikrini, ruhunu ki, her şey sana, onu hatırlatır; yanında iken bile onun içinde olmak istersin!… Yakınlık bile uzak gelir sana!… Sen kaybolursun, sende; sevdiğin kalır yalnızca, beyninde!.. Onun bakışıyla bakar, onun değerlendirmesiyle değerlendirir, onun diliyle konuşmaya başlarsın!. Gözün ondan başkasını görmez, kulağın ondan başkasını duymaz, elin ondan başkasına uzanmaz olur!. Her an sana sahip olmasını; varlığının, tasarrufunun her an üzerinde olmasını, her an seni kucaklamasını istersin!… Bedensel yakınlık bile, korkunç uzaklık gibi gelir sana; ve onunla tek bir beden, tek bir ruh, tek bir şuur olmayı dilersin!.

Sevgi, fıtratın müsait ise, sevdiğinde yok edesiye yakar seni; ve gün gelir kaşında-gözünde, yüzünde-dilinde sevdiğini görürler de, “sen o olmuşun” derler! Beğenen sahip olmak ister… Seven ise sevdiğinde yok olur; feda eder her şeyi sevdiği uğruna!. Bazılarının da sevgi kokusu sürülür üstüne; “asigim” sanır!. Ama sevdiği uğruna, fedakarlık etmeye gelince sıra, o koku siliniverir üzerinden “kopamama” sabunuyla!.

BEŞ SEVGİ DİLİ

 1.Onay sözleri: "Yemek çok güzel olmuş, ellerine sağlık..Bu elbise sana çok yakışmış. Kanepenin yerini değiştirmen iyi olmuş, buradan manzara daha güzel görünüyor…" gibi onay sözleri eşinizin çok hoşuna gidiyor, bunları duyunca yüzünde gülücükler açıyorsa sevgi dili onay sözleridir.

2.      2.Nitelikli beraberlik: Siz akşam yemeğinden sonra oturmuş gazetenizi okuyor veya televizyon izliyorsunuz. Eşiniz; "Sevgilim, kapat şu televizyonu, iki çift laf edelim." diyorsa eşinizin sevgi dili nitelikli beraberliktir.

3.      3.Hediyeleşme: Akşam işten dönerken eşinize bir buket çiçek yaptırdınız. Eşiniz sizi kapıda bir buket gülle görünce "Ne gerek vardı, kim bilir bunlara kaç para verdin!" diyorsa, eşinizin sevgi dili hediyeleşmek değildir.

4.      4.Hizmet davranışları: Eğer eşiniz, "Benim eşim kendisinden çok bizi düşünür. Kendi yemez bize yedirir, kendi giymez bize giydirir, hiçbir şeyimizi eksik etmez. Allah tuttuğunu altın etsin." diyorsa sevgi dili kesinlikle hizmet davranışlarıdır.

5.      5.Fiziksel temas: Eğer eşiniz elinizden tuttuğunda, saçınızı okşadığında, gözlerinizin içine sevgi ile baktığında yüreğiniz çarpıyor, kendinizi mutlu hissediyorsanız sizin sevgi diliniz fiziksel temastır. Sevgi dili fiziksel temas olanlar eşlerini cinsel yönden de mutlu ederler.

Geri