ceptel.gif (6322 bytes)TELEFON İLE İLGİLİ FAYDALI LİNKLER../dog3.gif (12972 bytes)

Telefon Şakaları  için tıkla !

Tüm ülkelere Beleş Telefon Görüşmesi :))
Size gerekli olabilecek Önemli Telefonlar
menu_resimTüm İllerimizden Önemli Telefonlar
Telefon Faturanızı öğrenmek istermisiniz?
Telefon Arıza Bildirme, Sorgulama ve Fatura Kontrol
Gsm No Operatör Sorgulama

İstediğiniz bir Yerin Posta Kod Numarasını öğrenebilirsiniz
menu_resimİllerimizin Posta...Telefon kodları
118 Adını bildiğiniz birinin Ev telefonunu öğrenebilirsiniz...
Telefon Numarasını bildiğiniz birinin İsmini öğrenmek için tıklayın
Telefon Numarası Nereye Ait, Harita üzerinde görün :))!
Tel no nereye ait Bulma

menu_resimYazmaya uğraşmayın , Kandil mesajları, Bayram mesajları, Aşk mesajları, Şaka mesajları, özel günler için mesajlar !

Ceplere logo göndermek için tıklayın
Icq dan  SMS gönderme
 

Cep telefonuzda *#06# tuşlayarak telefonunuzun seri numarasını (IMEI numarası) tespit edebilirsiniz. IMEI numarası ile http://imei.tk.gov.tr veya buraya tıklayarak telefonun kayıtlı olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

Cep telinize Android Uygulamaları

Cep telinize  IPhone Uygulamaları

Cep telefonunuza ünlülerden mesajlar Cep Voice Ünlüleri :)))

Cep Telefonlarının Radyasyon miktarlarını biliyor musunuz?

Bazı Faydalı Programlar !! Mobile Music PolyphonicRingtone Converter.MID Converter
MESAJ HATTI MELODİ & RESİM

FATURA VE DİĞERLERİ

Ceplere resimli AscII SMS Bedava menu_resimWap Adresleri Bedava Wap Oyun, Melodi Turkcell farura sorgulama
Vodafone sms
Vodafone Resimli Mesaj
Vodafone MMS hattı
Melodi Transferi-1 -Melodi Transferi-2. Yabancı melodiler Vodafone Fatura sorgulama
Nokia melodileri Avea Fatura Sorgu
Ericson melodileri ve Türkçe

TARİFELER

Turkcell hatlarına mesaj çekilmesi...Turkcell hattına mesaj (sms) gönder Ericson melodilerini Nokia Melodisi ne dönüştürün Turkcel 
Cep Sırları Avea
Ceplere  E Mail Gönderin Telefonların Radyasyon miktarı Cep Telefon Model
Hazır Mesajlar Resim Transferi Vodafone
TELEFON WAP, MMS INTERNET AYARLARI

turkcell :http://www.turkcell.com.tr/yardim/telefonayarlari linkini tıklayarak ,telefonunuzun tüm GPRS,MMS,WAP ayarlarını alma yöntemlerini görebilir yada elle tarif edildiği şekilde ayarlarınızı yapılandırabilirsiniz.

vodafone  :http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/ayarlar.home.php linki tıklayarak ,telefonunuzun tüm GPRS,MMS,WAP ayarlarını alma yöntemlerini görebilir yada elle tarif edildiği şekilde ayarlarınızı yapılandırabilirsiniz.

avea :http://www.avea.com.tr/mps/portal?cmd=staticwapsetting&pagemenu=ilave.telefon ayarlari linki tıklayarak ,telefonunuzun tüm GPRS,MMS,WAP ayarlarını alma yöntemlerini görebilir yada elle tarif edildiği şekilde ayarlarınızı yapılandırabilirsiniz.

menu_resimSMS GÖNDERME LINKLERImenu_resim

Dikkat! Suça katılmayınız
İnternet üzerinden ücretsiz SMS göndermek için web siteleri yerine program kullanmak birçok kişinin seçimi oldu. SMSTR gibi bu tür programlar nasıl sms gönderiyor? Sms'ler Netbul-Telsim vb. birçok servisin üzerinden yasal olmayan bir yolla gönderiliyor. Nasıl yolladığı bizi ilgilendirmiyor diyenleri uyarmak gerekli çünkü; Sms gönderilirken karşı site muhakkak rapor alıyor. Bu programlar SMS'i gönderirken sizin ip'nizi kullaniyor. İp'niz size özel bilgisayar kimliğinizdir ve gönderen servisde bu ip numaraniz kaydedilir.
SONUÇ; Birgün yutdışındaki veya Türkiye'deki bu servislerden adresinize bir mahkeme tebligatı gelirse, hakkınızda yüklü bir tazminat davası açılırsa şaşırmamanız gerekir. Çünkü bu yasadışı işlemi program sizin ip'niz ile gerçekleştiriyor, yani ip sizin, kurumların tek muhattabı siz kalıyorsunuz. Sms göndermek için WEB SİTELERİNİ KULLANINIZ, web siteleri sms networklerine kendi ipleri ile veya proxy üzerinden bağlanırlar. Sizin ip'niz kullanılmaz. Hiçbir şekilde SUÇ İŞLEMEMİŞ OLURSUNUZ. Sms göndermek için program kullanarak SUÇA KATILMAYINIZ. Dediklerimizin doğruluğunu görmek isterseniz bir guard veya trafik izleyicisi kurun bilgisayarınıza. Ve ilgili programlarla sms göndermeyi deneyin. Programın başka bir siteye sorgu yaptığını göreceksiniz. Karşı site, sizi servisini hack'lemeye çalışan bir hacker olarak görecektir. Ne yapılabilir diyenler için söylemek gerekirse A1net diye kullanılan servis şu an dünyanın devi A1 Telekom firmasıdır. Ve siz bu firmaya bir saldırı yapıyorsunuz gerisini siz düşünün...

WAP İLE İNTERNET !

WAP için cep telefonu şart değil!
Yandaki bölümü kullanarak wap yapmak istediğiniz adresi yazın ve katılın WAP dünyasına!

Wap nedir?
WAP adı verilen Wireless Application Protocol sayesinde cep telefonu kullanarak Internet ortaminda sörf yapabilmek mümkün olacak. Tabii bu sörfü gerçeklestirebilmek için cep telefonunda bir çesit Internet browser da yer almasi gerekiyor. WAP sayesinde tüm Internet sitelerini gezebilmek mümkün degil. WAP'i destekleyen yani WAP uyumlu Web sitelerini cep telefonuyla dolasabilmek mümkün. WAP'i destekleyen Web sitelerinde WML adi verilen Internet sayfalarinin tasariminda kullanilan HTML'e benzeyen bir programlama dili kullanilmak zorunda. Bu dil sayesinde cep telefonlarinda yer alan browser yazilimlari Web sayfalarini taniyarak ekranda istenen sekilde kullaniciya sunabiliyor.

Ayni sorun cep telefonlarinda Ericsson ve Nokia arasinda da var. Nokia'nin uyumlu oldugu WML komutlariyla Ericsson'un komutlari arasindaki uyumsuzluk ve standart eksikligi yüzünden WML'le yazilmis olan uygulamalarda sorunlar çikabiliyor.
Nokia cep telefonlarinda önceden beri bulunan grafik ekrana yeni geçmis olan Ericsson kendi WML dilinde Nokia'dan farkli olmak için bilgisayar ortamindan alisik oldugumuz pencere stilini devam ettiriyor.

Wireless Application Protocol(WAP) yani 'Kablosuz Uygulama Protokolü' yeni gelismekte olan bir teknoloji. Iletisim alanini genisletmek ve kolaylastirmak amaciyla düsünülen WAP uygulama protokolü, 90’li yillarin sonunda standard halini aldi. Ve simdi, gelistirilen programlar sayesinde dünyanin bir çok yerinde uygulamaya geçti.Cep telefonla iletisimin çikmasiyla haberlesme büyük oranda kolaylasti. GSM Mobil aboneleri, dünyanin neresinde olurlarsa olsunlar GSM kapsam alani içinde bulunduklari sürece dünyanin herhangi bir yeri ile sesli iletisime girebiliyorlar. Ve bu durum iletisim için büyük kolaylik sagliyordu. Fakat bilgi iletisiminin büyük oranda kablolar üzerinden ve bilgisayara bagimli kalinarak yapiliyor ollas akla kablosuz iletisimi getirdi. Ve böylece cep telefonu için kurulan iletisim aglari üzerinden çalisan bir bilgi akisi sistemi tasarlandi.

WAP  Protokolü:
Kablosuz iletisimin hem ses hem de bilgi aktarimi için kullanilmasi özellikle sirketler ve is yasami için büyük kolayliklar saglayacaktir. Zaten bilgi akisinin kablosuz yapilmasi, daha çok büyük sirketlerin kendi subeleri arasindaki iletisimi hizlandirmaya ihtiyaç duymasindan gelmistir.

WAP’in genel yapisi:
Genel olarak WAP için kablosuz uygulama ortami(WAE) ve kablosuz uygulama protokolü(WAP) tanimlanmistir.Kablosuz uygulama ortami(WAE) iki kisimdan olusur; WML, kullanicilarin uygulama gelistirmesi için kullanilacak programlama dili, ve WMLScript, programcilarin daha gelismis uygulamalar gelistirmesi için kullanilacak programlama dili. Bu programlama dilleri kulanilarak gelistirilen uygulamalar genel kablosuz yapi üzerinden cep telefonlarina ulasacak. Bu noktada cep telefonlari internette kullandigimiz web browser görevi görecektir.

Sayfalarin cep telefonundan görülebilmesi için WML dili ile yazilmis olmasi gerekmektedir. WML dili küçük cep telefonu ekranina göre sayfa dizayn etmeyi kolaylastiran ve klasik web sayfalarinin dizayni için kullanilan HTML diline çok benzeyen bir programlama dilidir.Kablosuz uygulama protokolü(WAP) internetin varolan mimarisine benzer olarak katmanli bir mimariye sahiptir. Katmanli mimari farkli amaçli uygulamalarin düzenli hale getirilmesini saglar. Mesela güvenlikle ilgili isler bir katmanda yapiliyorken, bilginin iletimi baska bir katmanda yapilmaktadir.

WAP Kullanimi
WAP kullanmak için cep telefonunun öncelikle sebekeden (operatotünüzden), yani Turkcell,Telsim, Aria ya da Aycell 'den, faks-data hattinin açilmis olmasi gerekiyor. Bunun için de bir basvuru ücreti ve her ayda sabit bir ücreti ödemeyi göz önüne almak gerek. WAP kullanmak için WAP destekli cep telefonundan tipki Internet'e baglanir gibi bir numarayi çevirmek gerekiyor. Bu numaraya bagli kalinma süresi kadar cep telefonu konusma ücreti ödeniyor. Bagli kalinan süre boyunca cep telefonunda yer alan browser kullanilarak menüler arasinda dolasmak, e-posta göndermek-almak mümkün

 • TELEFONUNUZU WAP'A NASIL AÇTIRABİLİRSİNİZ ?

 • AYARLARINI NASIL YAPABİLİRSİNİZ ?
  Turkcell yada Telsim destek hattını arayınız (444 0 532, 444 0 533, 444 0 542 ....). Buradan size yardımcı olunacaktır. Telefonunuzun WAP ayarlarını sadece bir kere yapmanız yeterlidir.

  TELEFONLARA JAVA DESTEKLİ OYUN YAZMA

  java destekli cep telefonlarina nasil program oyun yaziliyor...burdan J2ME Wireless Toolkit'i indirerek baslayabilirsiniz.J2ME Wireless Toolkit'in KToolbar diye bir uygulamasi var. Onunla yeni bir proje yaratip C:/WTK21/apps/[PROJE ADI]/src klasorune kaynak kodlari koyup onunla derlemeyi deneyin. Daha sonra da http://forum.nokia.com adresine gidebilirsin, orada guzel dokumanlar var.

  3 ADIMDA NOKIA TELEFONLARINA BEDAVA LOGO YOLLAYABİLİRSİNİZ

  1. Üye olmak :Önce; Ücretsiz ÜYE OLUN. Her üyenin 2 tane logo gönderme hakki vardır. Üye olunca şifreniz mail adresinize gelecektir.

  2. Logo Galerisi :1000 lerce logo arasından bir tane beğenin ve sol tarafında yazan ID kodunu bir tarafa not edin.(Dikkat: Sakin beğendiğiniz logonun veya isminin üstüne tıklayarak göndermeye çalişmayin. Sadece numaraya aklinizde tutun ve 3. aşamaya geçin..)

  3. Logoyu Yolla:Ücretsiz logo servisinden Listeden Türkiye'yi seçin ve 0 koymadan telefon numarasını yazın ( Örn: 5322255555). Beğendiginiz logonu ID numarasını girin. Mailinize gelen şifrenizi ve kullanıcı adini girin. . Formu doldurduktan sonra en geç 20 saniye içinde logo telefonunuzda. (Bazen Telsim 0542 lere logo gönderimi yapılamıyor, sonra tekrar deneyin)

  Ana Sayfaya Dönüş