AKREP BURCU
Yönetici Yıldızınız: Mars ve Pluton (Çekicilik, cazibe, savaş ve yeni sartları temsil eder)
Grubunuz: Su, negatif
Burcunuzun cinsiyeti: Dişi
Uğurlu günü : Salı
Uğurlu Sayısı : 8,9 ve 28
Uğurlu Taşı : Topaz
Uğurlu Renkleri : Canlı Kırmızı, Siyah
Uğurlu Çiçekleri : Kırmızı Karanfil, Hanımeli, Ateş Çiçeği
Uğurlu Kokuları : Misk, Manolya
En Belirgin Özelliği : Kararlılık
En Büyük İdeali : Zenginlik
En Büyük Hatası : Merhametsizlik,Umursamazlık
En Büyük Arzusu : Ömür boyu güven
Yıldızı:
Mars ve Plüton
Burcunun Türü: Durağan
Sevdiği Müzik: Klasik
İdeal Mesleği: Yöneticilik ve organizatörlük
Uygun Partneri: Yengeç ve kova

Yeteneğin ve enerjinin burcu akrep mantığın ve mücadelenin sembolüdür. Her zorluğun altından kolayca çıkabilen akreplerin karmaşık bir duygu dünyası vardır.Sabit fikirli, sabırlı ve kararlı kişilerdir.İnsanları ve olayların iç yüzünü sezebilmekte üstlerine yoktur.Hafızaları çok kuvvetedir ve fazla affedici oldukları da söylenemez.
Duygusal enerjileri çok yoğun olduğundan, sevgileri de nefretleri de çok güçlüdür.Detaycı ve analizci zekası hangi isi yaparsa yapsın, en büyük yardımcısıdır.

Az konuşurlar, daha çok başkalarını konuşturup incelerler. Kendi konuşmaları ise kontrollü ve olculudur.Her gittikleri ülkede evlerinde gibi davranan, gezmeyi seven kişilerdir.Geçmişteki yanlışlarını yineler, bir turlu ders almak istemezler.Sağlam yapılı olurlar.  Akreplerin gizemli dünyalarının sırlarla dolu kapılarını açabilmek için işte size birkaç ipucu:

1. Düşüncelerini kimsenin bilmesi istemezler. İyi bir sırdaştırlar. Dostlarının tüm gizli sırlarını bilirler ve bunları gizlemek için büyük titizlik gösterirler. Ancak onları kızdırmanız en sonunda patlamalarına neden olacaktır.
2. Kendilerine ait olan eşyalara çok büyük önem verirler. Onlara bir koleksiyoncunun en derin özenini gösterirler. Eşyaları kendilerinden bir parça gibidir adeta. Bu noktaya dikkat etmekte yarar var!
3. Sanırız aşırı derecede kıskanç olduklarını söylememiz gerçek duygularını ifade etmekte hafif kalır. Onun yanındayken bir başkasına dostça yaklaşmanız bile onu çılgına döndürmeye yetebilir. Bu hem kendilerini hem de sizi çileden çıkarabilir ama yine de bunun onların doğasında olduğunu bilmekte yarar var.
4. Herkesi eleştirmekten zevk duyan akrepler, iş kendilerine geldiğinde durum değişir. Eleştirilmekten büyük rahatsızlık duyarlar. Yanlışları ve doğruları nasılsa o halde yaşamak isterler. Onları kendi hallerine bırakmakta yarar var.
5. Oldukça etkileyici bakışları olan akreplerin tüm sihri gözlerindedir. Güzel olmasalar bile bakışlarıyla sizi kolaylıkla etki altına alabilirler. Siz ne kadar gizlemeye çalışsanız da zayıflıklarınızı kolaylıkla fark edebilirler. Neyseniz o olun!
6. Yemek, içmek ve seks üçgeninden oluşan bir zevk üçgenleri vardır. Üçünde de onu mutlu edebilirseniz mutluluğa ulaşan kapıyı aralamışsınız demektir. Özellikle içtikçe cinsel açlıkları doruğa ulaşır.

Etkilendikleri:Kendiniz olun. Farklı görünmeye çalışanlardan hoşlanmazlar.

SEVGİLİYE GÖRE:

Herkes bir akrep olarak dogmayi isterdi inan bana. Guzel gözlerin, gururun, albeninin temel tasi akrep. Senin kadar hayatina hakim, senin kadar yaptigi isin arkasinda durabilen kac kisi kaldi artik. Allah Senin soyunu eksik etmesin. Sen ki, bir bakisiyla buzlari eritebilen, insana senin için Ferhat olup daglari delmeyi istettirebilen insan. Kim Demisse sana fesat diye, onlarin hepsi............... Neyse, yine açtiracaklar agzimi. Senin guzel gözlerin bile yeter o kiskançlara. Sen görmezden, duymazdan gel o fesatlari.

AKREP AŞIK OLUNCA NELER OLUR?
Burcunuzun dogasi geregi hic beklenmedik zamanlarda beklenmedik girisimler yapabilirsiniz.Size gore ask bir ritueldir. Yeminler,gosteris, aci cektirme ve guc gosterileri aska eslik eder ve onu butunler. Ask duygusu, ruhumuza uzanan bir kendinden gecme halidir.
Bu dusunceleriniz ve eylemlerinizin amaci romantizmin en uc noktasina erismek ve orada olağanustu askla birlesmektir. Durup dinlenme bilmeyen,kati kurallara bagli, gelenekci, anlasilmasi guc bir burca sahipsiniz,ne yazik ki. Bu yuzden kolay anlasilmiyorsunuz.
Akrebin Ünlüleri:Sigmund Froud, Elvis Presley, Mata Hari, Dostoyevski, Charlie Chaplin, Fidel Castro, Edgar AllenPoe, Clint Eastwood