ASLAN BURCU
Yönetici Yıldızınız: Güneş (En üstün güç temsilcisi)
Burcunun Türü: Arkadaş canlısı
Uğurlu Günü: Pazar
Grubunuz: Ateş, pozitif
Burcunuzun cinsiyeti:
Erkek
Uğurlu Sayısı :
1,4,9 ve 27
Uğurlu Taşı :
Sarı Zafir, Sarı Pırlanta
Uğurlu Renkleri :
Koyu Sarı, Turuncu
Uğurlu Çiçekleri :
Kırmızı Gül, Orkide
Uğurlu Kokuları :
Misk, Portakal Çiçeği
En Belirgin Özelliği :
Cömertlik
En Büyük İdeali :
Zirveye Çıkmak
En Büyük Hatası :
Övünmek,Kibirlilik
En Büyük Arzusu :
Sahip Olmak
Sevdiği Müzik: Pop, tekno
İdeal Mesleği: Tıp, askerlik, tiyatroculuk
Uygun Partneri: Balık, koç, ikizler

Hayattan zevk almayı bilen, cesur ve kendinden emin aslanlar, kıpır kıpır ve canlı olurlar. Emir almak değil, emir vermekten hoşlanan aslanların bu özelliği iyi niyetiyle birleşirse herkes tarafından sevilen ve içten bir insan olurlar. Ancak bir diktatör gibi etrafına emirler yağdıran aslanı bile uysal bir kediciğe dönüştürebilmek elinizde:

1. Dürüstlüğü çok severler. Yalan söyleyenlerden de nefret ederler. Herkesin kendileri kadar dürüst olmasını ister ve ilişkilerinde önceliği buna verirler.
2. Otoriter tavırları yüzünden sert ve disiplinli görünürler. Emretmeyi severler. Bunun doğalarından kaynaklandığını bilirseniz, bu sizin için bir problem olmaz.
3. Erkeğin kendisi gibi güçlü, otoriter ve kişilik sahibi olmasını isterler. Böyle bir erkeğin hükümdarlığını paylaşmak hoşlarına gider. Bu da bir aslanın yeri başka bir aslanın yanı demektir. Tabii bu, aslan olmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Siz aslan gibi davranın yeter.
4. Bir aslanı elde etmenin yolu ona iltifat etmekten geçer. Kendisine övgüyle söz eden, ona nasıl davranması gerektiğini bilen birinin onu kazanmaması için pek bir sebep yoktur.
5. Tam bir zevk düşkünüdürler. Canları ne isterse yapmaktan kaçınmazlar. Kaçınılmaz olarak, partnerinin de kendisi gibi gezip eğlenmeyi seven biri olmasını isterler.
6 . Eğer aldatıldıklarını anlarlarsa oldukça sinirlenirler (doğal olarak). Yani kükremeleri ısırmalarından beter olur ve onları sakinleştirmek de o kadar kolay olmaz. Her iki taraf için de üzücü bir duruma sebebiyet vermek istemiyorsanız bir kuzu gibi ilişkinize sadık olun.

7.Kendisine çok güvenir, mert ve cesurdurlar.Güçlü ve ustun olmayı severler.Kendine ortaya koymakta ve dikkat çekmekte ustadır.Her ortamda kral veya kraliçe gibi davranacak, egemenliğini hissettirmek için elinden geleni yapacaktır.Kendine güvenen korkusuz kişilerdir.yuvalarının tek sahibi olmak onlarda tutku halindedir.Özgürlüklerine düşkündürler.

Etkilendikleri:Ne kadar para kazandığınızı, başarınızın göstergesi olarak algılayacağı için kazancınızı bilmek ister.

SEVGİLİYE GÖRE:

Heyt bee.. gözumuzu senligi, gönlumuzu nuru. Afet-i devran, mukemmel-i cihan. Aslan mi bu aslan. Senin kadar aynalarla barisik olan var mi su dunyada. Sen ki guzelligin simgesi, yer yuzunun gozdesi. Senin butun fallarinda nazar çikacaktir. Mumkundur. Baska mumkunati da yoktur. Allah seni kem gözlerden korusun insallah, emi?


ASLAN AŞIK OLUNCA NELER OLUR?
Buyuk askinizi bekliyorsunuz. Duygusal yogunlugun cok yukseldigi bir anda kendinize gelerek varliginizin gercek boyutuyla yuzlesebilirsiniz.işin guc yani, illa ki kendinize yuksek vasiflari olan bir sevgiliyi layik gormeniz ve boylesiyle tanisma zorunlulugu hissetmenizdir.
Tanistiginizda da ona layik olmak icin bir dizi sinava girmeniz, gerekecegini bilmelisiniz. Size kur yapan ve cevrenizde pervane gibi donen siradan tiplere de pas verin.Asik oldugunuzda gozleriniz parliyor ve olumlu enerji sacmaya basliyorsunuz. Bu sizin temel ozelliginiz.
Aslanın Ünlüleri:Pablo Picasso,Marlyn Monroe,Christof Colomb,Rudolph Nurayev,Duglas Fairbanks