BALIK BURCU
Yönetici Yıldızınız: Neptün (Hayalleri temsil eder)
Grubunuz: Su, negatif
Burcunuzun cinsiyeti: Dişi
Uğurlu günü : Perşembe
Uğurlu Sayısı : 7,1 ve 32
Uğurlu Taşı : İnci,Akvameran
Uğurlu Renkleri : Deniz Mavisi,Gümüş
Uğurlu Çiçekleri : Yasemin, Beyaz Gül
Uğurlu Kokuları : Zambak, İnci Çiçeği
En Belirgin Özelliği : Merhamet
En Büyük İdeali : Rahat Etmek
En Büyük Hatası : Kendini Kötülemek
En Büyük Arzusu : Dünyayı Dolaşmak
Burcunun Türü: Canlılık
Sevdiği Müzik: Tasavvuf
İdeal Mesleği: Askerlik, muhabirlik ve tıp
Uygun Partneri: Akrep ve başak

Yardım sever dostlarımız balıklar, adlarından olsa gerek hassas bir yapı sergilerler. Zor durumda olanlara el uzatmaktan zevk alan, sadık, kadere inanan, güvenilir ve iyi insan karakterine cuk otururlar. Bencil olmasalar da yaptıkları yardımları herkese açık etmekten haz alan balıkların akıllarını başlarına getirmek elinizde:

1. Empati huyundan yoksun olan balıklar, başkalarını rahatsız eden durumlardan pek kolay kolay etkilenmezler. Çoğunlukla ben merkezci davranırlar. Bu yüzden aranızda kara bulutlar dolaştığında sakın neden beni düşünmüyor diye dert etmeyin. Bunun onun doğal hali olduğunu düşünün. Ne kadar umursamaz olsalar da yumuşayacakları bir an gelecektir.

2. Balıklar düzen ve disiplinden sonuna kadar nefret etmişlerdir. Dağınık bir yaşam biçimi onlar için en iyisidir. O yüzden bir balıkla evinizi paylaşıyorsanız bu duruma hazırlıklı olun. Ki belki de dağınık olmak en iyisidir, onun sınırlarına bulaşmadıkça!

3. Başkalarının oldukça ters tepkiyle karşılayabileceği durumları onlar son derece normal bulabilirler. Buna sakın şaşırmayın. Onları öyle kabul edin. Resti çekmeden bir şans daha verin.

4. Kendilerindeki eksikleri tamamlayacak eşlerden hoşlanırlar. Başkaları gibi düşünmediklerinden dolayı onlara yaklaşacak erkeğin de farklı ama uyumlu yapıda olması gerekir.

5. Romantik birer Romeo olan balıklar kelebek misali çiçekten çiçeğe konmayı severler. Doğru partneri bulana kadar mücadele etmeye devam ederler. Lakin bununla işin biteceğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz. "Bay Doğru"ya rastlamasına rağmen bir zaman bunun böyle olmadığını kavrayacaktır. Ya zincirleri sağlam tutun ya da buna hazırlıklı olun.

6. Sanatçı bir ruha sahip balıklar beraber olacağı erkeğin güzel olmasını isterler. Her şeye estetik bir kaygıyla bakarlar. Şık ve bakımlı bir eş belki de onun için doğru adrestir. Unutmayın, aynada doğru görünen balığın gözünde de öyle görünür.

Etkilendikleri:Denizle ilgili her şeyi severler. İnsanlar hakkındaki kararlarında genelde yanılmazlar.

Merhametli ve yardımseverdirler.Sezgi güçleri çok gelişmiştir.Her şeyi çabuk kavrarlar.Kafalarında ustun ve güzel bir dünya vardır her zaman.Kendi isteklerini görmekte ve ideolize etmekte ustadırlar.Son derece duyarlı ve kırılgan bir yapıya sahiptirler.Son derece zarif ve kibar olduklarından çevrelerince çok sevilirler.Hayır kelimesi sözlüklerinde pek yer almaz.

BALIK AŞIK OLUNCA NELER OLUR?
Bir oncekini bitirmeden yeni bir maceraya baslayarak ve cok kolay baglanarak duygusal iliskilerinizde oldukca laubali bir tavir sergiliyorsunuz. Bu yaptiginiz hic uygarca degil. Tutku size hic yabanci degil, kendinizi zaman zaman kaptiriyorsunuz.
Baglanma ve kacma gibi birbiriyle celiskili iki secenek arasinda ne yapacaginizi bilemediginizden yolunuzu sasiriyorsunuz. Partnerinizde onda olmadigini gayet iyi bildiginiz duzen, pratik zeka, detaycilik gibi ozellikleri ariyorsunuz.Artik biraz toparlanmanin ve kararli davranmanin, celiskilerden kurtulmanin zamani gelmedi mi?


Baliğin Ünlüleri:Tennesseee Williams, Calvin, Alfred Hitchcock, Norman Mailer, Valentino

SEVGİLİYE GÖRE

Insanlar öyle duygu yoksunu olmuslar ki, senin bu yaradilisina özel duygusalligini anlayabilecek kapasitesde degiller Sen herkesin imrendigi Muhtesem ve ince fikirli bir insansin. Ama nerdeee, bu ayrimi yapacak kafa bazilarinda. Ben senin o yanagina dusen göz yasini seviyorum, o dolu bakisini seviyorum, o sevgi dolu , gizemli yuregini seviyorum. Seni Anlamayanlar kiymetini bilmeyenler Kiymetsiz olur bogum bogum bogula insallah Sen ferah tut kendini. Rahat ol,canim