BAŞAK BURCU
Yönetici Yıldızınız: Merkür (Zeka, dil ve canlılık temsilcisi)
Grubunuz:
Toprak, negatif
Burcunuzun cinsiyeti:
Dişi
Uğurlu günü :
Çarşamba
Uğurlu Sayısı :
5, 45
Uğurlu Taşı :
Koyu Mavi Zafir
Uğurlu Renkleri :
Açık Sarı, Açık Mavi
Uğurlu Çiçekleri :
Açelya Lavanta çiçeği, Mimoza
Uğurlu Kokuları :
Leylak, Limon, Sardunya
En Belirgin Özelliği :
Temizlik, Titizlik
En Büyük İdeali :
Topluma Beğenilmek, Sürekli yükselmek
En Büyük Hatası :
Çekingenlik,Gerginlik
En Büyük Arzusu :
İşte Başarı
Burcunun Türü:
Pratiklik ve dürüstlük
Sevdiği Müzik: Nostaljik parçalar
İdeal Mesleği: Edebiyatçı, gazeteci, araştırmacı
Uygun Partneri: Balık, koç, ikizler

Yüksek idealler peşinde koşan, çalışkan ve kendilerini sürekli yenilmeye gayret gösteren başakların oldukça enerjik bir yapıları vardır. Son derece titiz, Detaycı ve araştırmacı bir yapıya sahiptirler.çevrelerinin derdi toplu olmasını isterler.Sağduyulu olmaları en belirgin özellikleridir.Üretken ve tutumludurlar.Temiz ve iyi giyinirler fakat fazla göz alici giysileri sevmezler.Ayrıntılarda fazla takılmak en büyük zayıflığı olabilir.Daima derdi toplu, temiz ve düzenlidir. Sözleri bazen eleştirici, kınayıcı olmakla birlikte hiçbir zaman kotu niyetli değildir.Akıla ve mantığa verdiği önem, duygularını ihmal etmesine neden olabilir.Sağlık konusunda da titizdir.Aile yaşamları çok düzenlidir. Ailelerinden uzakta uzun sure kalamazlar.Paylaşma duyguları son derece gelişmiştir.Eşlerine çok fazla bağlıdırlar fakat onların kusursuz olmasını isterler.Para konusunda istedikleri konuma çıkabilmek için özenle caba harcarlar.Sorumluluklarının ayırdında oldukları için fazla ciddi gözükmeyen, tatlı dilli ve neşeli bu yaratıkları elde etmenin bazı yollarını size sunuyoruz:

1. Her ne kadar duygusal olmasalar da oldukça kırılgandırlar. En küçük bir sitem bile onların duygularını alt üst etmeye yetecektir. Size darıldığı zaman kolay kolay affetmeyecektir. Söylediklerinize özen göstermezseniz, sonuçları kötü olabilir.
2. Aşırı duygusal olmadıkları gibi, aşık olmaktan da korkarlar. Bu kısa süreli beraberlikleri yeğlediklerinden değil, çekingen bir yapıya sakip olmalarından kaynaklanır. Bu yüzden bütün ilişkileri dostlukla başlar. Sizin ona göstereceğiniz samimiyet bu ilişkiyi perçinleyecektir.
3. Her konuda olduğu gibi erkekte de "mükemmel"i ararlar. Kendine özen gösteren, şık ve temiz erkeklerden hoşlanırlar. Bakımsız ve hırpani tiplerden köşe bucak kaçarlar. Bu gözünüzü korkutmasın. Dış görünüşünüzde sade ama temiz olmanız da yeterli olacaktır.
4. Eğer bir başakla ilişki kurmaya hazırlanıyorsanız şunu bilmelisiniz ki kesinlikle vakit geçirilecek tiplerden değillerdir. Maceradan maceraya asla koşmazlar. Siz de koşuyorsanız, fazla koşmayın deriz.
5. Duygusalıkta zayıf oluşları nedeniyle sevgilerini her zaman basit yollardan ifade ederler. Dolambaçlı yollara asla girmezler. Karşı tarafın size "ateşli" sözler söylemesini bekleyen bir tipseniz başaklar kesinlikle size uygun değil.
6. Hastalık hastası olmaları nedeniyle partnerlerini de bu konuda deli ederler. Buna alışmak biraz zaman alır ama ne demişler "sabreden derviş muradına ermiş."

Etkilendikleri:Detaya çok dikkat ettiklerinden giyiminize ve saçınıza özen gösterin.

SEVGİLİYE GÖRE:

Merhametlim benim. Karincayi bile incitemeyen, hassas , sevgi dolu, Guzel basagim benim. Efendiligin simgesi, kibar insan. Seni varya anlatacak kelime bulamiyorum. Nesin sen? Yoksa kanatsiz bir melek mi?
Herkesin iyiligini dusunenen, verici , vefakar basak. Senin adin basak degil, barisin temizligin simgesi beyaz guvercin olmaliydi. Neyse canim uzulme. Biz biliyoruz ya yeter. Üzulme tamam mi? Beyaz guvercinim benim.

BASAK AŞIK OLUNCA NELER OLUR?
Opucuklerin ve oksamalarin sikinti ve tasaya birebir oldugunu dusunursunuz. Sizin dunyanizda olumsuzluga yer yoktur. Ask size gore "evet" ve "belki"lerle yol alir. Dudaginizdan cikan ask yeminleri, hos tatlar birakir.Dusuncelerinizle eylemlerinizi karistirdiginizda cikmazlara giriyorsunuz. Mukemmel bir ask gecesinin ertesinde,gozlerinizde gercek askin ispatini aramak bosuna...Cunku ser verip sir vermezsiniz. iki sevgili arasindaki catismalar, sizin en buyuk motivasyon ve enerji kaynaginiz. Bu catismalardan olumlu sonuc aliyorsunuz.

Başağın Ünlüleri:*Al bert Camus * Wolfrang Amedeus Mozart * Sofia Loren *Frederick Cheopin *Charlotte Bronte *Shirley Mc Laine *Doris Day *Tomas Mann *Peter Sellers *Mary Astor