BOĞA BURCU
Yıldızı: Venüs
Grubunuz: Toprak, negatif
Burcunuzun cinsiyeti: Dişi
Burcunun Türü: Sabitlik
Uğurlu Günü: Cuma
Uğurlu Sayısı: 6,7 ve 28
Uğurlu Taşı: Zümrüt
Uğurlu Renkleri : Pembe, Açık Mavi, Krem
Uğurlu Çiçekleri :
Kırmızı Gül, Pembe Karanfil, Şebboy
Uğurlu Kokuları :
Müge, Elma Çiçeği
En Belirgin Özelliği :
Dayanıklılık
En Büyük Arzusu :
Büyük servet
Sevdiği Müzik: Klasik, New Age
İdeali: Para ve şöhret
İdeal Mesleği: Yöneticilik
Zayıf Tarafı: Şüphecilik ve duygusallık
Uygun Partneri: Yengeç ve Oğlak

Karşısındakine sadık olan ve daima özveri gösteren, aşk ve güzelliğin simgesi Venüs'ün burcu boğalar ilişkilerinde sevgiyi ve saygıyı ön planda tutarlar. Her güzelin bir kusuru olduğu gibi aşırı kıskanç olan boğaları uysal bir kediye dönüştürebilmeniz için matador olmanız gerekmeyecek. Yorulmak bilmeyen enerjiye sahiptirler. Sakin huzurlu bir hayat sürmeyi ister.Özellikle müzik, çiçek, lezzetli yiyecekler ona zevk verir.Bu yükselen için doğayla içice bulunmak ve kendi toprağında bir şeyler yetiştirmek en büyük mutluluk kaynağıdır.Onlar için en önemli şey para kazanmaktır. Sahip oldukları değerleri gözden çıkarmaya ya da tehlikeye atmaya yanaşmazlar.paranın değerini iyi bildiği gibi genellikle para kazanmasını da iyi bilir.Dost olmadığı kimselere güvenemez.Sevdiklerine ikram ve yardımdan zevk alır.Sakin görünüşlüdür ve ender kızar.Sosyal ilintilerde sıkılgan ve titizdirler.Kızdıkları zaman onları yatıştırmak çok zordur.Dayanıklılıklarının ve sabırlarının arkasında büyük bir zeka gizlidir.Bir ise karar vermeden önce çok iyi inceler ve en ince ayrıntısına dek araştırırlar. Sanata, edebiyata doğaya hayrandırlar.Yakınlarıyla sürekli ilişkidedirler. Onlara karşı çok anlayışlı kibar davranalar.çok konukseverlerdir. Ellerinde avuçlarında ne varsa konuklarının önüne sererler.Sadece size vereceğimiz öğütleri dinleyin yeter:

1. Boğalar geniş bir çevrelerinin olmasıyla ne kadar gurur da duysalar ailelerine bağlı, onların mutluluğu için çaba harcayan bir tip çizerler. Özellikle "kendi" sırlarının açığa çıkmasından hiç hoşlanmayacakları için ailesinin de bu "özel" durumdan haber olmasından hoşlanmayacaklardır. O yüzden ağzınızı sıkı tutun.
2. Sessiz, sakin gibi görünseler de aslında boğaların içinde gerçek bir "boğa"nın bulunduğunu unutmayın. Bu yüzden sinirlendiklerinde yakınlarında olmamanız beden sağlığınız açısından daha iyi olur. Ancak gönlünü almak isterseniz değersiz bir hediye bile onları mutlu etmeye yetecektir. Tabii sakinleşmelerinin ardından...
3. Her ne kadar sakin görünürler desek de boğaların ateşli bir yaradılışları vardır. Hele bu konu sadakatsizlikse kalbinizi kıracak kadar hırçınlaşırlar ve inatçı oldukları için de kararlarından kolay kolay dönmezler, ona göre!
4. Sessiz yaradılışlarının ardında dertlerini içlerine atmaları vardır. Sorunlarını başkalarına anlatmanın ise zayıflık olduğunu düşünürler (boğa aklı işte!) Onun derdine derman olmak, biraz olsun suyuna gitmek isterseniz o zaman size açılmasını sağlayın. Tabii gerçek amacınızı ona hissetirmeden.
5. Giriştiği işleri sonuna kadar götürmeyi kendilerine ilke edinen boğalar durmak nedir bilmezler. Yaptığı işlerde övülmeleri ise o işte daha fazla motive olmalarını sağlar.
6. Herhalde boğaların en ilginç yanı sekse olan aşırı düşkünlükleridir. Durum böyle olsa da gerçek aşk onların vazgeçilmezidir. Yine de cinsel açıdan iyi bir partner değilseniz aldatılmaya hazır olmalısınız.

SEVGİLİYE GÖRE;

Ayy benim guzeller guzelim. Bu bogalar var ya dunya tatlisi, yer gök harikasi, seker mi seker insanlardir. Bal bunlar bal. Bunun sohbetine doyum olmaz. Iyi sevgili, iyi arkadas, iyi,iyi,iyi,...... say say Bitmez bunlar. Hatta bak yazmayayim dedim, ama dayanamayacagim ve sizinle de paylasacagim bu gerçegi. Biliyor musunuz ki sizler; "bir boga bir Dunyaya bedeldir"... Onlar sanli burc aleminin, yere göge sigmaz, harikulade Burc gurubudur.

Etkilendikleri:Hayatları yemek, seks ve para üzerine kurulduğundan iyi bir restoran, gece kulübünden daha etkili olur.

BOGA AŞIK OLUNCA NELER OLUR?
Suslu ve duyarli yapinizla ideal bir sembol gibisiniz. Disi guzel, ici kof olanlarin aksine, sadelikten fazlasiyla hoslaniyorsunuz ve daima gercek asklarin icinde yer aliyorsunuz. Askinizi gercekci yasiyorsunuz.
Venus'un sevgili uyesi, siz incelik ve zerafetinizle kesinlikle siradanligin disinda kaliyorsunuz. Ayrica hatalari bagislamanin yuceligine sahipsiniz.İcsel dunyalarin insani, mukemmel es sembolu,koruyucu melek ve herseyden onemlisi sadakate olan sayginiz dikkat cekici boyutlarda. Hep boyle kalmalisiniz.

Boğa'nın Ünlüleri :George Washington,Orson Welles,Beethoven,Kennedy,Martin Luther King,Mia Farrow ,