KOÇ BURCU
Yıldızı: Mars
Burcunun Türü: Lider
Grubunuz: Ateş, pozitif
Burcunuzun cinsiyeti:
Erkek
Uğurlu günü :
Salı
Uğurlu Sayısı :
6, 9, 15, 343, 2618
Uğurlu Taşı :
Renksiz Pırlanta, Beyaz Negef
Uğurlu Renkleri :
Ateş Kırmızısı, Nar Çiçeği, Al
Uğurlu Çiçekleri :
Lale, Gelincik, Papatya
Uğurlu Kokuları :
Manolya, Lavanta Çiçeği, Itır
En Belirgin Özelliği :
Cesaret
En Büyük İdeali :
Her işin üstesinden gelmek
En Büyük Hatası :
Acelecilik
En Büyük Arzusu :
Patronluk ya da müdürlük
Hoşlandığınız müzik:
Hızlı tempolu parçalar ve marşlar
Olası hastalıklarınız:
Baş ve böbrek hastalıkları, yanıklar
Çok iyi anlaştığınız burçlar:
Aslan, Yay
İyi anlaştığınız burçlar:
Boğa, İkizler, Kova, Balık
Kötü anlaştığınız burçlar:
Yengeç, Terazi, Oğlak
Ne iyi ne kötü:
Başak, Akrep
Sevdiği Müzik: Tekno, Underground
Uygun Partneri: Aslan

Kendine aşırı güven duyan koç erkekleri mizahı ve konuşmayı çok severler. Girdiği her ortama uyum sağlayan, maceracı bir yapıları vardır. Bu nedenle hareketli mekanları severler. Sorunların üstesinden kolayca gelebilirler. Yeniliklere oldukça açıktırlar. Düşlerinde bol para, bir araba ve karizmatik bir erkek vardır. Onlardan duygusal bir ilişki beklemek pek akıllıca olmaz. Çünkü çok çabuk yeni bir ilişkiye başlarlar ve çabuk bıkarlar. Ama yine de onları elde etmenin birçok alternatifi var. İşte koç erkeğini elde etmenizi sağlayacak altın öğütler:

1. Kendine güvenen yapıları nedeniyle denetlenmeyi sevmezler. Bir işe giriştiğinde onu düşüncelerinde özgür bırakın ve onun yolunu takip edin. Ama bu tabii ki sizin kendi düşüncelerinizden fedakarlık yapmanız anlamına gelmemeli.
2. Başarılı olma isteği onun büyük tutkusudur. Fakat sabırsız yapıları onları bir süre sonra umutsuzluğa iter. Onu yaptıklarında teşvik edin.
3. Koç erkeğini cezbedebilecek kişinin de en az kendisi kadar hareketli ve coşkulu olması gerekir. Bu yüzden yine aynı kural geçerli: ya ona uyun, ya da onu unutun!
4. “Seven erkek kıskanır” lafı sizin birinci ilkenizse koç erkeğini elde etmeniz oldukça zor. Çünkü o ruhunun özgür bırakılmasını ister. Koç erkeği sizden başkasına pas vermesin, benden başkasını sevmesin, diyorsanız iyisi bir köpek edinin. En azından bu konuda size sadık olan bir varlığınız olur.
5. Koçlar sanatsal faaliyetleri yakından takip ederler, spordan, doğadan ve yolculuktan hoşlanırlar. Kim bilir, belki “Ben özgürüm…” diyerekten çantanızı sırtınıza alıp çıktığınızda, yollarınız bir gün onunla aynı noktada kesişir.
6. Hobilerine düşkündürler. Onun zevklerine saygı duyun. Unutmayın, “seviyormuş gibi yapmak” her ilişkinin daha baştan sona ermesidir. Sevmeseniz de en azından saygı duyun.
7. Son ve en önemli kural: İlgisini çekmenin çok zor olduğu koç erkeğinin zayıf noktası övülmek ve yüceltilmektir! Akıllı bir erkeğin en katı koç erkeğini bile süt dökmüş kediye çevirmesi zor değildir.

8.Haksızlara asla dayanamazlar. Bu yüzden isyan eder ve akla gelmeyecek şeylere de kalkışabilirler.Hatta haksızlığa uğrayan tanımadiklari kimseler de olsa yine de onu savunmaktan geri kalmazlar.Eli çok açıktır. Ancak yaş ilerlemeye başlayınca paranın değerini anlayabilirler.Yaşantılarını birisi ile paylaşmak zorunda olduklarını hissederler. Eşlerinin kendilerine hayranlık duymaları onları ruhsal açıdan doyurur.Uyumlu, huzur dolu bir yaşam onlar için çok önemlidir.çok erken yaslarda, gençlik çağında aşık olur ve evlenirler, sonuç uyuşmazlık olur. Duygulara önem vermelerine karşın dışa vurmaktan sakınırlar.Aşırı kıskançlıkları onların yıkımına neden olabilir.

Etkilendikleri:Güzel kokmaya özen gösterin. Lüks ve pahalı kokuları severler. Ucuz giyinmeyin.

SEVGİLİYE GÖRE;
Canim benim. Ya ben yerim senin o duygusal , mutevazi, ince, anlayis yumagi duygularini! Sen seçildinde mi gönderildin bu dunyaya. Bir insan Bu kadar mi duzgun, bu kadar mi programli, bu kadar mi anlayisli olabilir.. Bu koçlar var ya, IQ seviyesi yuksek insanlarin burcudur. Dost insan, guzel insan. Insan gibi insan. Allah seni basimizdan, yanimizdan eksik etmesin. Iyi ki varsin! Allah herkese koc gibi dostlar nasip etsin insallah. Bitanem benim, canim canim...

KOC AŞIK OLUNCA NELER OLUR?
Oyununuzu iyi sakliyorsunuz. Kavgaci havalarinizin ve gozupek gorunumuzun ardinda gercek bir duygusalsiniz. Ruhunuz ask buyuruyor."Seviyorum, o halde varim!" sozu yasama nedeniniz. Partnerinizde kendinizde eksik ozellikleri ariyorsunuz: Yumusaklik, diplomasi ve incelik... Cok sicak bir insansiniz. Bu ozelliginiz ayni zamanda en buyuk aciginiz. Kendinizi karsinizdakinin yerine koymayi bilemiyorsunuz. ister istemez iliskinizde butunlesmeyi yokusa suruyorsunuz.
Koç'un Ünlüleri:Steve McQueen,Barbra Sterisand,Luis Armstrong,Paul Newman,Rudolp Valentino, Rasputin , Simon Bolivar,Janis Joplin ve. BEN !