KOVA BURCU
Yıldızı: Uranüs ve Satürn
Burcunun Türü: Sabit
Grubunuz: Hava, pozitif
Burcunuzun
cinsiyeti: Erkek
Uğurlu günü :
Pazar
Uğurlu Sayısı :
4, 8,9 ve 22
Uğurlu Taşı :
Yeşim
Uğurlu Renkleri :
Koyu Mavi, Karışık Renkler
Uğurlu Çiçekleri :
Menekşe, Kır Çiçekleri
Uğurlu Kokuları :
Yasemin, Violet
En Belirgin Özelliği :
Etkili Konuşması
En Büyük Hatası :
Başkalarını Beğenmeme
En Büyük Arzusu :
Yardım
Sevdiği Müzik: Tekno
İdeali: Her alanda başarılı olmak
İdeal Mesleği: Uluslararası İlişkiler
Zayıf Tarafı: Kayıtsızlık
Uygun Partneri: Yay, boğa ve terazi
Burçlar arasında anlaşılması en zor olanları herhalde kova erkekleridir. Güvenilir olmalarıyla tanınan kovalar ilişkilerinde her zaman dürüstlüğü ön planda tutarlar. "Sevdim mi tam severim," sözü sanki onlar için yazılmıştır. Bu alçakgönüllü, hassas yaratıkların kalplerini kırmadan onları idare edebilmenin bazı yolları elbette mevcut:

1. Duygularını kolay kolay dışarıya yansıtmadıklarından kapalı birer kutu gibidirler. Dostları tarafından çok sevilmelerine rağmen kendi köşelerine çekilme ihtiyacı hissederler. Böyle zamanlarda onların kendileriyle baş başa olmaları için bir süre tanıyın.

2. Her alanda kolayca başarı elde edebilmelerine rağmen sevmedikleri işi devam ettirmekte pek gönüllü olmazlar. İddialı projelerde çalışmayı severler. Onlar için önemli olan para değil, işlerini sevmeleridir. Zaman kaybından hiç hoşlanmazlar. Bu yüzden ayak altında dolaşmanın pek bir manası yok.

3. Tam bir ev düşkünüdürler. Yuva kavramı her şeyin başında gelir. Evlerini kendi rahatlarına göre dekore etmeleri en büyük keyifleridir. Siz de bu alanda yaratıcıysanız, başarılı olmanız hiç de zor değil.

4. Sosyal faaliyetlere fazlasıyla önem verirler. Can sıkıntısından patlamamak için kendilerine yaratıcı hobiler bulurlar. Belki de ona ilgisini çekecek yeni bir hobi bulmanın zamanı gelip de geçiyor olabilir.

5. Kimseye yalan söylemezler ve yalan söyleyenlerden de katiyetle nefret ederler. Kulağınıza küpe olması gereken en önemli madde bu. Onun gönlünü çalacağım diye yalan dolan kırıp kırk takla atmanıza gerek yok. Dürüst olun yeter. Dürüstlük kovaları cezbedecektir.

6. Karakterleri değişkendir. Aldıkları kararlar bir anda değişebilir. Bu yüzden zaman zaman dalgalı bir denizde yüzmeye hazır olun. Çünkü en küçük hava değişimi bile onları etkileyebilir.

SEVGİLİYE GÖRE:

Hep çevresindekileri dusunen, insancil duygulari fazla gelismis, sevgi dolu kovalar. Allah sizin iyiliginizi versin emi? Ayol bu ne vericilik, Bu ne genis bir yurek öyle. Sana sabit fikirli diyenler, senin her fikrinin bir cevher oldugundan habersiz mi? Esitlik senin için ne kadar önemli. Ah keske herkes senin çeyregin kadar bile olabilse. Sen çok yasa emi?

Etkilendikleri:Kendilerini beğenmiş gibi görünürler ama aslında değildirler. Aptal hiç değildir. Romantiktirler.

Sevgiyi, yardımı ülküyü dehayı ve buluşları simgeler.zamanın ilerisinde yasadığını hissettiren bir hayat anlayışına sahiptirler.Son derece hümanist ve özgürlüğüne düşkün kova insanları için kalıplar fazla şey ifade etmez. Çünkü onlar kendi kalıplarını oluşturmakta ustadırlar.Kendini insanlığa faydalı isleri yaparken mutlu olur.Sevgi anlayışları son derece özgürlükçüdür ve kısıtlanmayı hiç sevmezler.Çevrelerinde onları seven ve sayan biç arkadaş ve dost grubu oluşmuştur.
KOVA AŞIK OLUNCA NELER OLUR?
Kurallarin disina cikmaktan buyuk zevk aliyorsunuz. Zafer sarhoslugu, tabulari yiktiginizda iki katina cikiyor. Ancak bu durumunuz uzun surmuyor.Ask gezegeniz olan Gunes, idealist ozelliklerinizi on plana cikartiyor. Zorluklar sizi bunaltiyor ve o cok deger verdiginiz ozgurlugunuzle bir turlu bagdasmiyor.Evlilige sicak bakmiyorsunuz ve serbest birliktelikleri tercih ediyorsunuz. Tensel bir tutkudan olusan bu suc ortakliklari, bircok asiginiz olmasina neden oluyor. Coklu iliskileri ayni anda yasamaktan vazgecemiyorsunuz.
Kovanın Ünlüleri :Carl Marka, İskender, Abraham Lincoln, Katerina, Thomas Jefferson, Immanuel Kont