OĞLAK BURCU
Yıldızı: Satürn (Disiplin ve düzenlilik)
Burcunun Türü: Lider
Grubunuz: Toprak, negatif
Burcunuzun cinsiyeti:
Dişi
Uğurlu günü :
Cumartesi
Uğurlu Sayısı :
6,8 ve 36
Uğurlu Taşı :
Lal
Uğurlu Renkleri :
Koyu Kahverengi, Nefti
Uğurlu Çiçekleri :
Kadife Çiçeği, Kamelya
Uğurlu Kokuları :
Kamelya, Fulya,
En Belirgin Özelliği :
İnat
En Büyük İdeali :
Yükselmek
En Büyük Hatası :
Fazla meraklı olmak
En Büyük Arzusu :
Başa Geçmek
Sevdiği Müzik: Halk müziği
İdeal Mesleği: Tıp, memurluk
Uygun Partneri: Aslan, Koç, Başak

Mantığın, güvenilirliğin ve disiplinin insanları olan oğlaklar aslında çekingen bir karaktere sahiptirler. Fiziksel görünüşleriyle modellere taş çıkarabilecek kadar yakışıklı ve sportif olabilen bu yaratıkları oltanıza takmak için birkaç basit kuralı uygulamanız yeterli:

1. Önceki deneyimlerinden bir kere ağızları yandıkları için doğru kişiyi seçmekte oldukça titiz davranırlar. Bu onların çevreleri tarafından soğuk bir insan sanılmalarına neden olur. Aslında istedikleri sevgilerine karşılık bulmak ve güvenilmektir.
2. Çekingen yapıları nedeniyle duyularını ifade etmekte zorluk çekerler. Herkesi kendilerine hayran bırakabilmelerine rağmen aşkın daha ne olduğundan haberleri bile olmayan birer koca budaladırlar. Onun sizden hoşlandığından emin olacak bir işaret aldıysanız, durmayın ve ilk adımı siz atın.
3. Hayatı her şeyiyle dolu dolu yaşamak isterler. Ne yaparsa yapsın, bunu sevdiğiyle yapmak ister. Aynı küvette duş almak, beraber müzik dinlemek... küçük mutluluklar onlara yeter.
4. Özgürlüklerine fazlasıyla meraklıdırlar. İpleri bir kere sıkmaya başladınız mı bunun sonuçları felaket olabilir. Hareketlerinin kısıtlanmasından hoşlanmazlar. Yalnızca siz istiyorsunuz diye arkadaş grubundan soyutlanmayı asla göze almazlar, ona göre.
5. Sevgilerini düz bir yolla ifade ederler. Bir oğlaktan ruhunuzu okşayacak cicili bicili sözler duymayı beklerseniz, daha çok beklersiniz.
6. Kendini bilen, akıllı ve bakımlı erkeklerden hoşlanırlar. Ancak böyle biriyle karşılaştıklarında hoşlandıklarını hemen belli etmezler. Bu duruma en uygun söz, "Sabreden derviş, muradına ermiş" olacaktır kanımızca.

Etkilendikleri:Onun için ne kadar kazandığınız, hangi ülkeleri gördüğünüz, kimleri tanıdığınız önemlidir. iltifatı sever.

Akıllıcı, sabırlı, sebatlı, kuşkucu, olayları iyi inceleyebilen, istedikleri kimseye belli etmeden yapabilen, amacına erişmek için pek az şeyle yetinebilen, herkese güvenmeyen, yapılan kötülük ve iyilikleri asla unutmayan insanlardır.Soğuk, mesafeli fakat ayni zamanda son derece zariftirler.
Yüksek bir sorumluluk duyusuyla beraber üzerine düşenleri sonuna kadar götürecek güce sahiptirler.Kendilerini Çoğu zaman Yalnız hissederler ve kolay kolay da güvenemezler.Mükemmeliyetçi yapıları sevgi konusunda da kendini gösterir.

SEVGİLİYE GÖRE

Sana inatçi diyorlar diye uzulme. Onlar senin istikrarina giptayla bakip, senin yarin bile edemeyen kisiler. Durustluk senin burc genlerinde var. Butun alimler, bilginler genelde oglaktir. Oglak burcu olmak bile, tek basina bir sereftir. Hatta oglak burcu olarak dogamamis kadersizler için,oglak burcunu birinci dereceden akrabasi olmak bile ayri bir sereftir. Sen kivrak zekanla, zaten her zaman bir sifir öndesin.

OGLAK AŞIK OLUNCA NELER OLUR?
Ask gezegeniniz Ay'in etkisinde calkantili tutkulara yelken aciyorsunuz. Sizin asklariniz donemsel oldugu goruluyor. Ay'in etkisinde yetiskin yasamina uygun derin iliskilere gireceksiniz.Zodyak'in en duyarli burclarindan biri olarak sevdiginizde yeri gogu inletiyorsunuz. Kimi zaman kaprislerinizle, sevgililerinizi bezdirseniz de aslinda bu yonunuz beraberliklerinizin tuzu biberi.
Onumuzdeki gunlerde Saturn'un sert etkisiyle duygusal yonunuzu biraz torpulemis olacaksiniz. ?riisli cikisli ve heyecanli birliktelikler bu donemde tam size gore.
Oğlakın Ünlüleri:Charles Darwin, Al Capone, James Jayce, Meacchiiavelli, Chaning Kai Sek