TERAZİ BURCU
Yönetici Yıldızı: Venüs(Güzellik, sevgi ve güzel sanatları temsil eder)
Burcunun Türü: Öncü
Uğurlu Günü: Cuma
Grubunuz: Hava, negatif
Burcunuzun cinsiyeti: Erkek
Uğurlu günü : Cuma
Uğurlu Sayısı : 1,6 ve 22
Uğurlu Taşı : Opal Pembe Kuvars
Uğurlu Renkleri : Pembe, uçuk yeşil, Pastel renkler
Uğurlu Çiçekleri : Pembe Gül, Krizantem
Uğurlu Kokuları : Gardenya, Yasemin, Gül
En Belirgin Özelliği : Saygı
En Büyük İdeali : Mükemmel dostluk,Gösterişli bir yaşam
En Büyük Hatası : Özensiz,Huysuzluk ve vefasılık
En Büyük Arzusu :Değerinin Anlaşılması
Sevdiği Müzik: Love Story
İdeal Mesleği: Güzel sanatların bir dalı, bankacılık
Uygun Partneri: İkizler ve boğa

İnce bir güzellik anlayışları olan teraziler, içtenlikleri ve üstün yetenekleri dolayısıyla daima imrenilen tipler olmuşlardır. Konuşma sanatını en iyi biçimde kullanarak kendisine düşman olanları bile saflarına katabilirler. İlişkilerinde "mükemmel" erkeği arayan terazilerin çapkın yapıları nedeniyle onları zapt etmeniz biraz zor gibi gözüküyor. Tabii size vereceğimiz öğütlere uymanız işleri değiştirebilir:

1. Güzel olmasalar dahi doğalarından gelen cazibeyi kullanarak insanları etkilemesini bilirler. Ve doğru erkeği seçerken daima büyük bir itina gösterirler. Onun seçeceği erkek de kendisi gibi cazibeli ve gizemli olmak zorundadır.
2. Teraziler için en önemli şey sadakattir. Gerçek sevgiyi hissettikleri anda karşılığını fazlasıyla verirler. Sizi mutlu olmanız onun daha fazla mutlu olmasına sebep olacaktır. Ancak bu hassas dengeleri bozmanız durumunda kaçacak yer arasanız iyi olur!
3. Aşırı ilgi görmek ve pohpohlanmak onları etkilemenin bir numaralı formülüdür. Sevdiği insanın ağzından sürekli güzel sözler duymak isterler. Sizin de yapmanız gereken onun o ince ruhuna seslenmek olacaktır.
4. Eğer düşündükleri kelimenin tam anlamıyla gerçek bir ilişkiyse partnerlerinin yalnızca güzel olmasıyla yetinmezler. Düşüncelerini paylaşabileceği, ortak zevkleri olan bir erkeği tercih ederler. Onu etkileyebilmek için mantık, çekicilik ve şıklığın sizin başlıca özellikleriniz arasında olması gerekir.
5. Duyguları konusunda oldukça hassas davranırlar. Kendilerini suyun akışına bırakmak hoşlarına gider. Özgürlüklerinden asla taviz vermezler. Bu durumda yapılacak en iyi şey onları kendi halinde bırakmaktır.
6. Sanatın her dalına büyük ilgi gösterirler. Kültürel etkinlikleri yakından takip ederler. Hele de sizin engin sanat kültürünüzden etkilenmemeleri için bir sebep yoktur.

Etkilendikleri:Gülmeyi pek severler. Komik fıkralar ve hikayeler anlatın. Ama şarkı söylediklerinde sakın gülmeyin. Müziğe karşı kabiliyetleri olduğunu sanırlar.

SEVGİLİYE GÖRE:

Hay sana dengesiz diyen o dengesizler. Ben onlara ne diyeyim Bilmiyorum ki! Yahu sen olmasan varya, su insanoglu soyunda bir eksiklik bir Yitim olurdu. Sen dengesin insanlik için. Alem buysa kral sensin. Sen susarsan bir neden, konusursan ayri bir neden vardir. Marifetli, kabiliyetli, En artili burc sensin. Senin ustune burc taniyan, megalomandir. Söylesene senin ustune burc mu vardir? Ben ki sahsi fikrim, senden iyisini bilmem, tanimam, görmem.

TERAZI AŞIK OLUNCA NELER OLUR?
Her Terazi gibi sizin de ikili yasama ozleminiz var. Bu yuzden yalnizligi pek az ozluyorsunuz.Hassas yapinizla ayrintilari onemsiyorsunuz. Bir buket cicek, sevgi dolu bir jest, iyi secilmis bir sozcuk karsisinda zevkten eriyecek raddeye geliyorsunuz.Kendinizi iyi hissetmek icin, sicak kisiliginizle uyusacak arkadaslar,  ozgurluk, sanatsal yeteneklerinizi gelistirebileceginiz ortamlar ve sevgi baglarina ihtiyaciniz var. Evlilik size cazip gelse de, yildirim asklarindan ya da kontrol edilemez tutkulu iliskilerden vazgecmeniz zor gibi gorunuyor.
Terazinin Ünlüleri:Adolph Hitler,Elizabeth Taylor,Tina Turner, Alain Delon, Frank Sinatra, Winston Churchilli ,James Dean, Liz Taylor