YAY BURCU

Yıldızı: Jüpiter (Bolluk, neşe ve zenginlik kaynağıdır)
Burcunun Türü: Sosyal
Grubunuz: Ateş, pozitif
Burcunuzun cinsiyeti:
Erkek
Uğurlu günü :
Perşembe
Uğurlu Sayısı :
3,5 ve 25
Uğurlu Taşı :
Turkuvaz
Uğurlu Renkleri :
Mor, Morumsu Maviaz
Uğurlu Çiçekleri :
Leylak, Mor Menekşe
Uğurlu Kokuları :
Nergis, Zambak
En Belirgin Özelliği :
Canlılık
En Büyük İdeali :
Dünya Çapında Ün,Öğrenmek
En Büyük Hatası :
Alaycılık
En Büyük Arzusu :
Gezip, Görmek
Sevdiği Müzik: Pop
İdeal Mesleği: Avukatlık, borsacılık, yöneticilik
Uygun Partneri: Balık, Yengeç, Aslan

Zodyakta Santos adlı yarı insan yarı at mitolojik varlık olarak temsil edilen yaylar her ortama kolayca uyum sağlayabilecek ve en zor durumların üstesinden gelebilecek kapasiteye sahiptirler. Şans yıldızlarının daima üzerlerinde parladığı bu burcun insanları konuşmalarıyla insanları kolayca etkileyebilirler. Herkesi kendine hayran bırakabilecek yeterlilikte olan bir yay erkeğinin gözüne girmek için işte altın öğütler:

1. Sosyal olmayı çok seven yaylar asla yalnız kalmak istemezler. Bu yüzden çok fazla dostluk kurarlar ancak bu konuda seçici davranırlar. Bir yay erkeğine aşık olma idealindeyseniz ilk önce onun dostluğunu kazanmanız gerekir.
2. Yaylar da herkes gibi ilgi görmekten hoşlanırlar. Aşık olsalar da ilişkileri kısa sürer. Hayatlarında aşktan daha önemli şeyler vardır. Örneğin para harcamak. Pahalı bir hediye onların gözünü boyamak için yeterli olabilir.
3. Onların dostluklarını kazanmak oldukça güçtür. Ve bir kere yakınlık kurdunuz mu, en küçük bir hatanızı bile affetmezler ve bunu yüzünüze direk söylerler. Ayağınızı ona göre denk almanızda fayda var!
4. Hayat felsefeleri tek başlarına yaşamalarını gerektirdiğinden, genellikle erken yaşta evden ayrılıp kendilerine yeni bir düzen kurarlar. Böyle bir erkeğin hayatının bir parçası olursanız ev işleri gibi gündelik bilgilerinizi tekrar gözden geçirmeniz gerekebilir. Şimdiden yemek yapma denemelerine başlasanız iyi olur.
5. Beraber olacakları insanın mükemmel olmasını isterler. Uygun birini bulduklarında duygularını karşı tarafa kolayca iletebilirler. Eğer bir yay sizinle konuşmaya çabalıyorsa bilin ki onun için oldukça özelsinizdir.
6. Bir yayla ilişki yaşamadan önce şüpheyle yaklaşmak gerekir. Çünkü aşkları aldatıcı olabilir ve birdenbire sizi bırakıp gidebilirler. Orta öylece kalmak gibi bir duruma düşmemek için tüm önlemlerinizi almalısınız, bizden söylemesi.

7.Hareketli, canlı, konuşkan, atılgan, iyi niyetli, acımasını bilir ve cömerttir.yükselen burçlar arasında en meraklı, iyimser ve hevesli yapıya sahip olanı Yardir.
Olaylara rahat yaklaşımları ve uyum yetenekleriyle dikkat çekerler.Özgürlüklerine son derece düşkündürler ve kısıtlanmalar onları dehşete düşürür.Yay burcu yükselen kimse neşeli, sakacı, ahbaplara düşkün, yeni tanıdığı insanlara ilgi duyan biridir.neşeli , iyi huylu olmaları en belirli özelliklerindendir.Rahat ve kendi baslarına yasamak istekleri her şeyden önce gelir.

SEVGİLİYE GÖRE:

Kainatin bir burcu olsa , kesin yay olurdu. Sanatkar, vefakar, dogru durust insan dedikleri sen olsan gerek. Içinde bir tek yay olmayan bir arkadas grubunu, ugruma ölecek olsalar bile tanimam ben. Senin heyecan budalasi oldugunu sanan bir grup kendini bilmez, senin o insana hayat veren enerjini çekemeyenlerdir. Burçlar aleminin kozmik mucizesisin sen.Senin havan bile yeter guzelim. Çatlasin çekemeyenlerin.

Etkilendikleri:Onlarlayken alışılmış ve denenmiş metotlar kullanmayın. Yenilik severler.

YAY AŞIK OLUNCA NELER OLUR?
Burcunuzun en onemli ozelligi yansitici karakteri. Bu nedenle sevdiginize kendinizi begendirmek icin kesinlikle oznel davranislardan yararlaniyorsunuz.
Kiskanclik ise suphesiz Yay ailesine ozgu bir duygu. Bunu fazla aciga vurmaniz iliskilerinizi zedeliyor. Felsefeye olan duskunluguz uzlasmaci bir cercevede.İliskilerinizde kosulsuz sadakat bekliyorsunuz. Ancak siz ayni beklentiyi bosa cikariyorsunuz. Onumuzdeki gunler size yeni heyecanlar,keyifler ve samimi beraberlikler mujdeliyor. Olumlu bir doneme giriyorsunuz.

Yayın Ünlüleri:Jerry Lewis,I. Elizabeth,Ingrit Bergman,Burt Lancester,Frued Rich Nietsche,Thomas Moore