YENGEÇ BURCU
Yönetici Yıldızınız: Ay (Duyguların temsilcisi)
Grubunuz: Su, negatif
Burcunuzun cinsiyeti: Dişi
Uğurlu günü : Pazartesi
Uğurlu Sayısı : 2,3 ve 23
Uğurlu Taşı : Yakut
Uğurlu Renkleri : Beyaz, Gümüş, Gri
Uğurlu Çiçekleri : Nilüfer, Zambak
Uğurlu Kokuları : Müge, Leylak
En Belirgin Özelliği : Sadakat
En Büyük İdeali : Maddi Güven,Yükselmek
En Büyük Hatası : Dikkatsizlik
En Büyük Arzusu : Toplumda yükselme
Burcunun Türü:
Öncü
Sevdiği Müzik: Romance
İdeal Mesleği: Otelcilik, pilotluk, politikacılık
Zayıf Tarafı: Dikkatsizlik
Uygun Partneri: Başak, terazi, kova

Duygusallıklarıyla ön plana çıkan yengeçler her zaman içtenliğin ve dürüstlüğün birer temsilcisi olmuşlardır. İnsan duygularına, özellikle kendi yakınlarına karşı özel bir hassasiyet gösterirler. Sevdiklerinin mutlu olması için kendilerini pek çok şeyden yoksun bırakabilecek kadar ileri gidebilen yengeçlerin bir de şüpheci yönleri vardır.Son derece hassas ve duyarlı olup: koruyucu ve anne imajına sahiptirler. Başkalarının ihtiyaçlarını hissetmekte usta olup, karşılıksız yardim etmeye de hazırdırlar.Kimsenin aç ve açıkta olmasına dayanamazlar. Evine ve ailelerine son derece bağlı kişilerdir.Evlerinde kendilerini güvende hisseder ve huzur bulurlar. Yasadıkları mekanı zevklerine uygun olarak tasarlamak için eğer imkanları el veriyorsa oldukça para harcayabilirler.çok konuşmalarına ve kendilerinden bol bol bahsetmelerine rağmen duygularını açıklamaktan pek hoşlanmazlar, bunun altında incinme duygusu yatmaktadır.Tıpkı bir yengeç gibi koruyucu kabuğundan çıkmak istemez ve kimi zaman bu kabuğa gizlenmeyi tercih ederler.Tutumlu ve mallarına düşkün kişilerdir.  Önceki ilişkilerinde iyi niyetinin kötüye kullanılmış olması nedeniyle her yeni ilişkiye sevgiyle ama şüpheyle yaklaşan yengeçlerin güvenini kazanmak için birkaç yol var:

1. Duygusal yönden kapalı bir kutu olan yengeçleri dışarıdan anlayabilmek kolay bir iş değildir. Sevgi onların vazgeçemeyecekleri bir şeydir. Onlara sarf edilecek her "seni seviyorum" sizin tarafınıza artı puandır.
2. Kusurlarını asla yüzlerine vurmamanız gerekir. Her ne kadar karşıdakilerine saygılı da olsalar, eleştirilmeye tahammül edemezler. Kendilerini savunmak için sizi çileden çıkarabilirler. Bunu göze alamıyorsanız, çenenizi tutun!
3. Belki de ilişkilerine sımsıkı sarılmaları nedeniyle bu adı alan yengeçler, kısa süreli beraberliklerden nefret ederler. "Sevdim mi tam severim" mantığıyla size bir kere yakınlaştı mı artık bırakılmanız kolay olmayacaktır. Eğer ciddi değilseniz, her iki tarafın da üzülmemesi için yengeçle bir ilişkiye girmeden iki kere düşünmeniz ruh sağlığınız açısından daha iyi olacaktır.
4. Güçlü, kendinden emin ve sözünün arkasında duran insanları severler. İlişkilerinde kontrolün sizde olmasını isterler. "Patron" olmayı göze alıyorsanız, size kolay gelsin!
5. Yalandan hiç hoşlanmazlar. Güçlü sezgileriyle ne koşulda olursa olsun yalan söylendiğini anlayabilirler. Sizin kitabınızda "dürüstlük" yazmıyorsa bir yengeçle çıkmayı düşünmeyin bile.
6. Beraber olduğu insana daima nazik ve saygılı olan yengeçler iyi giyimli erkekleri tercih ederler. Seçimlerini öncelikle kendine bakmayı bilen, klas erkeklerden yana yapacaklardır.
7. Yengeçler, daha önce de söylediğimiz gibi duygularını ifade etmekte güçlük çekerler. İsteklerini karşı tarafa iletmekte zorlandıklarından hiçbir ilkişkiye kolay kolay başlayamazlar. Bu yüzden işlerini biraz daha kolaylaştırmak gerekir. Size açılmakta zorlandığını sezerseniz, o zaman ilk adımı siz atın.

Etkilendikleri:Biraz uzak durun. Onlar sırlarını koruyanlardan hoşlanırlar. Size güvenmesi zaman alacaktır.

SEVGİLİYE GÖRE

Allah seni yaratti, melekleri niye yaratti. Ya kardesim nedir bu zerafet, karizma... Sen miknatis misin nesin? Bir insan her girdigi ortamda bu kadar ilgi çekmeyi nasil basarir. Hem de hiçbir çaba bile sarf etmeden. Yoksa sen mukemmelligin es anlami misin? Kim istemez annesi yengec Burcu olsun, esi bir yengec burcu olsun. Sen var ya olmazsa olmazsin. Burçlarin bas tacisin.

YENGEC AŞIK OLUNCA NELER OLUR?
Siz aska asla basit bir hikaye gozuyle bakamazsiniz. Duygulariniz cok yavas bir sekilde filtreden gecercesine kalbinize iner ve sonunda tamamiyle sizi kaplar.Sizi esir aldigi o andan itibaren kalbinizin carpmadigi tek bir an bile olmaz. Hayal gucunuz faaliyete gecer. Artik ne kendinize ne baskasina ait sinizdir.Bunlarin sonucunda askin ve tutkunun yaraladigi bir gunah kecisine donusursunuz. Size yardimci olacak biri, sizden baskasi degil yine ne yazik ki! Tekrar derlenip toparlanma yolunda tum adimlari kendiniz atmalisiniz.
Yengecin Ünlüleri :Albert Einstein, Vincent Van Gokh, Salvador Dali,Marie Curie,Judy Garland,Lord Byron