YÜKSELEN BURCUNUZ

Güneş Burcunuzu Giriniz:
Doğum Saatini Giriniz:

Yükselen Burcunuz:

Dikkat: Listedeki zamanlar normal saatleri kapsamaktadır. Doğum saatiniz yaz saatine rastlıyorsa bundan 1 saat çıkartarak tabloya giriniz. Bu yöntem Yükseleni sınır derecelerinde olanlar için kesin doğruluk içermez. Tablodan bulduğunuz Yükselen için şüpheniz varsa (size uymuyorsa) önceki ve sonraki Yükselen burçları kendiniz için  kontrol edebilirsiniz. Dakik bir Yükselen Burç için sitemizde bulunan Horoskop programını kullanabilirsiniz. Yükselen Burç bulunması ücretsiz bir servistir.

YÜKSELEN   BURÇ   VE   KİŞİLİK   OLUŞUMU

Kişilik özellikleri yaşamda başkaları ile yarışmakta kullanacağımız yeteneklerimizi tanımlar. Kişilik, Ben'i oluşturur ve bize birey duyumu verir. Başka insanlardan ayrıcalığımızı ve toplumdan özgürlüğümüzü gösterir. Bu kaba portre içinde fiziksel görünüm ile dışa vurum ve tavırlarımız yer alır. Bize doğal olarak nasıl donatıldığımız duyumunu verir. Ayrıca, kendimize güveni veya güvensizliği oluşturan ruhsal portremiz de bundan güç alır. Yükselen Burç bizi biz yapan en önemli astrolojik fonem endir. Başka insanlar bunun merceği altından bizi izlerler.

 

Yükselen Burcunuza Göre Kimsiniz ?

 

    Yükselen Burcun astrolojide özel bir yeri vardır. Yaşantınızı başarılı bir şekilde düzenlemek için Yükselen Burcunuzu iyi incelemeniz gerekir. Çünkü, Yükselen sizin başkalarına nasıl göründüğünüzü açıklar. Yükselen Burç bir gezegen değildir. Doğum haritanızda doğu ufkunun tanımıdır. Bu noktadan geçen ve horoskopun saat yelkovanı aksi yönünde hareket eden gezegenler "Saklı Süreç" e girerler. Bu süreç pekişme periyodunuzdur. "Ne yapıyorum ?" "Niçin Yapıyorum ?" sorularına yanıt arandığı zamandır. Özellikle Satürn'ün Yükselen Burç ile transit kavuşumu hayatın önemli bir evresidir.

 

 

 

Yükselen Burcunuza Göre Aşk ve Seks Meyliniz

      Astroloji'de Yükselen Burcun ilginç özelliklerinden bir tanesi de aşk ve seks kapasitemizi ve meyillerimizi göstermesidir. Romantik birisi misiniz yoksa aşkı saf bir erotizmle mi arıyorsunuz ? Tutkulu, kendini her şeyi ile sevdiğine adayan birisi misiniz ? Sevgilinizi gözünüzden bile kıskanan sahiplenici eğiliminiz mi var ? Yoksa, kendinden fazla sevdiğinin mutluluğunu düşünen fedakar bir portre mi çiziyorsunuz ?

 

Yandaki horoskopta Yükselen Burç (YB) doğu tarafta kalan yatay (ufuk) çizgisi olup YAY burcundadır. Bunun anlamı; harita sahibinin doğduğu anda ufukta yükselen günlük Zodyak dairesinin 12 parçasından bir tanesi olan Yay burcunun belirli bir derecesinin yükselmekte olmasıdır. Bu durumda kişilik başka bir insana göre Yay burcu özelliklerinde görünecek ve davranışları Yay burcu özelliklerini yansıtacaktır.

 

 

Yükselen burç bizim nasıl göründüğümüzü ve kişilik özelliklerimizi açıklar. Yükselen Burç yöneticisi haritanın yöneticisi olur. Bu durumda yukarıdaki haritanın Yöneticisi JÜPİTER olup 9.cu evde yerleşmiştir. Burası uzak yolculuklar,felsefe ve yabancı ülkeler  evidir. Bu yerleşime göre harita sahibinin hayatının büyük bölümü uzak yolculuklarda ve yabancı ülkelerde geçecektir.

 

 

Yükselen çizgisinin tam karşı noktasında Alçalan Burç veya 7.ci Ev çizgisi yer alır. Burada yer alan burç Aşk ve Seks meylimizi açıklar. Bu haritada İkizler burcu yer almakta olup harita sahibi Ludus tipindedir.

 

 

 Yükselen Burç fizik olarak başka insanlara nasıl görüneceğimizi,beden yapımızı,saçımızı,gözlerimizi ve diğer fiziksel özelliklerimizi de tanımlar. Yükselenin bulunduğu horoskop yarım küresinde toplanan gezegenler insanı kadere karşı savaşmaya yöneltir. Batı yarım kürede toplanan gezegenler de kaderci bir tutum verirler.