HAYVAN KATLİAMI !!

Hayvanlar yememiz, giymemiz, eğlenmemiz, deney yapmamız için malımız değildir! Onlar bu dünyada var olmaya hakkı olan yaşam formlarıdır.
KÜRK İÇİN BİNLERCE HAYVAN SADECE ÖLDÜRÜLMÜYOR, İNANILMAZ İŞKENCELER ALTINDA CAN ÇEKİŞTİRİLİP, SONRA ÖLDÜRÜLÜYOR!
Hayvanlar kafaları yere vurularak ya da kafalarına sopayla vurularak felç edilip (çoğu zaman felç bile olmadan, sadece sersemletilip) canlı canlı yüzülüyorlar. Hayatları boyunca kafeslerde kapalı yaşayan bu hayvanların yaşam alanları 70*35 cm büyüklüğünde.Her yıl sadece kürkü için öldürülen onlarca türden milyonlarca hayvan var ve bu ölümlerin hepsi son derece vahşice oluyor. Moda diye, sosyal statü diye, gösteriş diye alınan kürkler, birer ceset aslında. Kürk artık sadece giyim olarak değil, aksesuar, oyuncak ve hediyelik eşyalarında bir parçası. The Humane Society International’ın verdiği bilgiye göre kürk ticaretine yılda 2 milyonun üzerinde kedi ve köpek kurban ediliyor. Çin ve Doğu Asya’dan sağlanan ham kürkler, bu alanlarda kullanılmak üzere Avrupa’ya pazarlanıyor..


ÇOCUKLARA İZLETMEYİNİZ

Burada insanın hayvanının nasıl hayvandan daha
hayvan olduğunu göreceksiniz!!! ..

Kürkün Hikayesi için Tıkayın

Laboratuardaki İşkenceler

 Diğer Katlıam videoları

 Hangi Kürk hangi hayvandan yapılıyor

Kürkünü Çıkar Vicdanını Giy

 

Hayvanlar geniş gruplar halinde kürk çiftliklerinde üretiliyorlar. Çiftliklerin en sık bulunduğu yer, soğukta tüy örtüsünün daha sert büyüdüğü Kuzey Çin. Hayvanlar, özellikle kürk yapısının sert olmasını sağlamak amacıyla dayanılmaz soğuk ortamlarda hapsediliyorlar.

En çok ticareti yapılanlar ise Alman Çoban Köpekleri ile kısa tüylü kediler. Diğer kürk endüstrisinin kurbanları gibi kediler ve köpekler yeterli besin ve su alamadan yaşatılıyorlar. Öldürülme zamanı gelene kadar olabildiğine zayıf hale getiriliyorlar.

Kürkün gerçek olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Satın aldıkları üründe gerçek kürk olup olmadığını anlamak için birkaç basit test uygulayabilirler. Yüzeye dokunduklarında gerçek bir hayvanın tüyüne dokunuyormuş hissi alıyorlarsa ya da çakmakla yaktıklarında naylon gibi erimek yerine yanmış insan saçı gibi kokuyorsa gerçek kürk satın almışlardır. 

ÇOCUKLARA İZLETMEYİNİZ
Manteau de Fourrure de luxe
Hala kürk giymeyi düşünenler varmı ?

 

Hangi hayvanlardan kürk elde ediliyor?

Kürk kurbanları arasında tilki, vizon, vaşak, leopar ve fok gibi yaban hayvanları ve çinçilya, tavşan, kedi ve köpek gibi hayvanlar yer almakta. Dünyadaki kürk üretiminin %70’ni üstlenen Çin’de üretilen kürkün yaklaşık %30'u yaban hayvanlarından, geri kalanıysa kürk çiftliklerinde, kafeslerde sıkış tıkış tutulan hayvanlardan elde ediliyor.  Kedi ve köpeklerin kaderi diğer onlarca kürk mağduru hayvandan farklı olmuyor. Hepsi çok kötü koşullarda geçen çileli bir büyüme döneminin ardından akıl almaz vahşilikteki metotlarla öldürülüyorlar. Daha sonra üreticiler bu kürkleri, giyim eşyası, aksesuar ve hediyelik eşyalarda kullanılmak üzere Avrupa'ya pazarlıyorlar. Ürünlerin bazı kısımları kedi-köpek kürkü içerebildiği gibi tamamı bu hammadde ile yapılmış eşyalar da mevcut. Anahtarlık, terlik, saç tokası, tüylü oyuncak ve biblolar bu eşyaların en kolay ulaşılabilir örnekleri arasında. Kedi ve köpek kürkü içerdiği halde etiketinde sanki daha matah bir şeymiş gibi tavşan kürkü yazan paltolar ve giyim eşyaları da var. Bu noktada insanları bütün kürk çeşitlerine karşı dikkatli olmalarını ve sahte etiketlere aldanmamaları yönünde uyarmak istiyoruz.


Ana Sayfaya Dönüs