~~BlackIce Network Security~~


Download: BlackICE Defender

 • Black Ice programı İnternet ortamında size yapılan saldırıları ve bağlantıları portolarınızı dinleyerek listeleyen ayrıca bilgisayarınız tarafından girilmesini ve istemediğiniz sitelere giriş izni vermeme özeliğine sahip olan bir firewall güvenlik yazılımıdır.Kısaca programı anlatacağım ve ayarları konusunda bilgi vereceğim. Programı kurduktan sonra başlangıç menüsüne için oluşturacaktır,configure menüsüne girip ayarları yapalım.

  Önce Protection menüsüne girip Paranoid modunu( bütün bağlantılarda uyarı mesajı alırsınız~Administratorlara Önerilir)seçip uygulayın seçin .Eğer deneyimli bir kullanıcı değilseniz Nervous yada Cautions modunu seçin.(en üstteki seçenekler en güvenli seçeneklerdir alta indikçe güvenlik seviyesi azalır)

  Girilmesini istemediğiniz siteleri adresleri Trusted Adress menüsünden ip yazarak add edin ve o ip adreslerindeki site veya kullanıcılar size ulaşamasın örnek görüntü aşağıda görülmektedir.Yapacağımız ayarlar kısaca böyle programın help menüsünü okuyarak daha profesional bir ayar yapabilirsiniz.


   Bağlantı menülerinden görüntüler...

   Attack menüsü: Bu menüde size yapılan bağlantılar listelenir yapılan bağlantı detayını öğrenmek için bağlantı seçilip advice buttonuna basılır.

   History menüsü:Bağlantı trafiğinizi ve ve attacklari grafiksel olarak gösterir yenileme (min seçili olmalıdır)

   Inruders menüsü:Port numaralarını listeler

   anasayfa.gif (2918 bytes)